USD
5,3507
EURO
6,1033
ALTIN
222,3254

1.5″ Ekranlı Akıllı Telefon Üretildi!

Vphone S8 ismi ile dünyanın en küçük akıllı telefonu üretildi. Sadece 1.54″ ekran boyutu ile gelen telefon, boyundan büyük özelliklere bünyesinde yer veriyor. İlk olarak Asya ülkelerinde satılması planlanan telefon ilgi gördü.

1.5″ Ekranlı Akıllı Telefon Üretildi!

Bir dönem küçük telefon üretmek modayken şimdilerde ise ekran boyutu ne kadar büyükse o kadar ilgi görüyor. Daha rahat bir kullanım sunmak için en az 5″ büyüklüğüne sahip telefonlar üretilirken, sizleri çok şaşırtacak bir boyutta telefon üretildi. Vphone S8 olarak duyurulan model ilgi odağı oldu.

İspanyol firma tarafından üretilen Vphone S8 sadece 1.54″ ekrana sahip. 1.54″ Hangi boyutlarda diye düşünüyorsanız kıyaslama yapabileceğiniz en iyi şey Apple Watch olur. Hemen hemen aynı ölçülerde olması Vphone S8’in boyutunu tahmin etmeyi kolaylaştırıyor. Peki sadece 1.54″ ekran boyutu olan telefon ile ne yapılır? Kullanılabilir mi? Aslında bu konuda hiç bir sıkıntı olmayacağı kesin. Çünkü akıllı saatlerin boyunda olması, akıllı saatlerin ise bir çok telefon işlevini yerine getirmesi nedeniyle 1.54″ boyundaki Vphone S8’in de rahatlıkla kullanılabileceğini bizlere gösteriyor.

Ufak boyutu ile tanıtımı yapılan telefon gündelik hayatta yerini alır mı almaz mı bilinmez ama şimdilik ilgi gördüğü kesin. Aslında çok pratik boyutlarda tasarlanması mutlaka bazı alanlarda kullanılacaktır.

Vphone’un bu atılımı ise ses getirmek üzerine gerçekleşmiş olabilir. VPhone daha önce S7, i5, i6 Pro Plus gibi telefon modelleri de çıkartmış fakat fazla yankı bulmamıştı. Şimdi ise yeni çıkarttığı ürünün sadece Asya’da satılacağı bilgisi yer alıyor. Ürün özellikle Çin, Hindistan gibi Asya pazarlarında yer alabilir.

vphone-s8

Boyuna Göre İdeal Özellikler!
Minik olmasından kaynaklı olsa gerek telefonun özellikleri biraz günümüz teknolojisinin gerisinde kalmış. Fakat o boyutta telefon için düşündüğümüzde fazlasıyla yeterli. Vphone S8’de sadece 64 MB ram, 128 MB dahili hafıza yer alıyor. Şarjı ne kadar dayanıyor diye düşünüyorsanız sizi 380 mAh batarya karşılıyor. Ufak boyutlu olması sebebiyle telefonun şarjı 2 gün çok rahat yetebilir. Telefonu satın almayı düşünenler, akıllı saatlerde bulunan fitness yapanlara özel uygulamalara benzer araçları da Vphone S8’de görebilir. Özellikle nabız, ritim, adım ölçümleri mevcut.

YORUMLAR


    1 YORUM

    • levent b. 18 Haziran 2017

      nasıl alabiliriz

      Cevapla

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.