USD
5,3189
EURO
6,0982
ALTIN
209,3037

2.0 Dizel Motor Seçeneği Geliyor!

Land Rover’dan SUV segmentindeki araçlara yeni motor entegre ediliyor. İlk olarak Range Rover Sport modelinde sunulacak olan 2.0 Ingenium dizel motor daha sonra diğer modellerde de kullanılabilir.

2.0 Dizel Motor Seçeneği Geliyor!

SUV segmentinde önemli bir yere sahip olan Land Rover, Range Rover Sport modeli için yeni motor seçeneğini duyurdu. Yüksek motor hacmi ile yakıtta bonkör olan araç, alıcıların almadan önce iki kez düşünmesine neden oluyordu. Fakat yeni üretilen ve araca entegre edilen motor ile artık Range Rover Sport sahibi olmak isteyenler yakıtı düşünmeyecek. Çünkü Land Rover firması Range Rover Sport modelinde 2.0 Dizel motora yer vereceğini resmen duyurdu.

Türkiye’de Çifte Avantaj!
Türkiye’de de sunulacak olan 2.0 Motor hacmine sahip Range Rover Sport, yakıtta tasarruf sağlayacağı gibi vergide de önemli bir avantaj sağlayacak. Düşük motor hacmi olması nedeniyle vergisi diğer motor seçeneklerine göre çok daha düşük olacak. Fakat aracın henüz açıklanmayan fiyatının ne kadar olacağı da bu konuda önem arz edecek.

Türkiye’de ve dünyada sadece 2.7 ve 3.0 motor ile sunulan aracın 2.0 Ingenium Diesel motor ile yeni bir can bulması şimdiden ilgiyi üzerine çekti diyebiliriz. SUV araçlar için artık yakıt tasarruflu olması da alırken istenen özellikler arasında. Yüksek yakıt fiyatları artık kullanıcıları da zor durumda bırakmaya başlıyor.

Motor hacminin düşmesi ve dizel olarak sunulması mutlaka performansta önemli bir düşüşe neden olacak. Fakat şehir içinde kullananlar için 2.0 Ingenium diesel motor fazlasıyla yeterli ölçüde olacağını söylemek mümkün. Yeni motoruyla Range Rover Sport 2017 yılında tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak. Tanıtımı ise 2016 yıl sonunda gerçekleşebilir.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.