USD
5,4779
EURO
6,2224
ALTIN
230,2486

2017’ye Damgasını Vuracak SUV Araçlar!

SUV segmentinde 2017’de müthiş yarış olacak. Otomobil üreticileri SUV atağına geçmiş durumda. Yılın son çeyreğinde öne çıkan tüm yeni SUV otomobilleri teknovakit ailesi olarak sizler için inceledik.

2017’ye Damgasını Vuracak SUV Araçlar!

Son aylarda sizin de dikkatinizi çekti değil mi? 2017 Yılı yaklaştıkça SUV araçların üretiminde ciddi bir artış yaşanıyor. Bir çok otomobil firması SUV segmentindeki araçlarını öne çıkarmaya başladı. Bazıları ise ilk kez SUV segmentine giriş gerçekleştiriyor. Anlaşılan o ki SUV araçlara ilgi büyük. Aslında kötü bir tercih olduğunu söyleyemeyiz. Daha güvenli olduğu kesin olan SUV araçlar, aynı zamanda çok daha fazla konfor sunuyor. Teknovakit.com olarak sizlere 2017 yılına damgasını vurabilecek, son günlerin popüler SUV araçlarını tek bir yerde toplayarak kısaca bahsetmek istedik.

Daha maliyetli olsa da otomobil tercihlerinin SUV alanına yönelmesindeki nedenler oldukça fazla. Bunun ilk sırasıdna tartışmasız daha güvenilir bir yolculuk sunması. Maliyet bazında biraz daha yüksek rakamlardan satılıyor olsalar da bir çoğunun bu paraları hak ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta bazı SUV araçların beklenenden daha düşük rakamlardan satılması, alım için cazip oluyor. Tabi SUV araçların bir diğer olumlu yanı geniş iç hacmi. Bazılarında 7 koltuklu seçenekler mevcut. Geniş ailelerin tercih edebileceği özel araçlar desek yanlış olmaz. Gelin şimdi de yeni tanıtımları yapılan ve 2017’de trafikte göreceğimiz SUV araçları biraz daha yakından tek tek tanıyalım.

Peugeot 3008 SUV
İlk sıraya yazsak hata yapmış olmayız. Çünkü ilgiyi en fazla gören SUV segmentinin yeni otomobillerinden biri. Farklı tasarım, önceki araçlarına göre çok daha iyileştirilmiş malzeme kalitesi ile birlikte mükemmel bir konfor sunuyor. Ayrıca hem yolcu hem de sürücü için yolculuk çok daha keyifli hale getirilmiş. Nasıl mı? Teknolojik bazdaki yenilikler sayesinde. Tabi güvenlik olarak da testlerde başarılı görünüyor. 2017’de trafikte çok sık göreceğimiz bir model.

peugeot3008

Seat Ateca
Bir anda saman alevi gibi parlayıp söndü. Tabi bu durum reklamla da alakalı. Seat Ateca çıktığı ilk günler mühtiş bir ilgi gördü. Fakat şu günlerde pek ilgi yok gibi. Seat daha çok sport otomobiller üretirken SUV segmentinde sunduğu araç fazlaca ilgi gördü. Markanın kendini kanıtlamış olması ilgiyi 2017 yılına taşımasını sağlayacaktır.

seat-ateca

Ford Edge
Tasarım müthiş, teknik detaylar ve teknolojinin kullanımı harika fakat fiyat olarak biraz yüksek bulduğumuzu söylemeden geçemeyeceğiz. Türkiye şartlarında daha uygun fiyatlı olmasını beklediğimiz Ford Edge’nin fiyatını göz ardı edersek yeni SUV araçlar içerisinde en iyilerden biri. Ford ailesinin yeni üyesi de çok satacaklar listesinde.

ford-edge

Skoda Kodiaq
Skoda’nın yeni aracı Kodiaq, aynı zamanda üretici firmanın ilk SUV deneyimi. Fakat fazlasıyla ilgiyle karşı karşıyalar. Skoda Kodiaq hem 5 hem de 7 koltuklu olarak farklı seçeneklerde olacağı söyleniyor. Türkiye’de de satılacak olan Kodiaq, SuperB, Octavia gibi otomobilleri kadar ilgi görmesi bekleniyor. Skoda’nın kalitesine ise her geçen gün inanan sayısı daha da artıyor.

skoda-kodiaq

Nissan X-Trail
Bir başka SUV segmentinin yeni aracı Nissan X-Trail. Ne gibi farklılıklar sunuyor diye düşünürseniz SUV segmentindeki araçların genelindeki en büyük farklılıklar konfor ve teknolojik üstünlük farklılıkları. Nissan X-Trail’da da yine farklı teknolojik özellikler yer alıyor. Tasarım bir önceki Nissan SUV araçlara göre çok daha iyi diyebiliriz. Türkiye’deki satışlarını arttıracak bir model sunduğu kesin.

nissan-x-trail

Honda CR-V
Honda’nın ayrı bir bağımlı tutkunları var. Fakat bu tutkunları SUV segmentine pek ilgi göstermiyor. Yenilenen Honda CR-V 2017 yılı için hazır fakat Civic kadar ilgi görmemesi, bSUV aracın satışlarının nasıl olacağını şüphede bırakıyor. Yine de iddialı SUV arabalar içerisinde önemli bir yere sahip diyebiliriz.

honda-cr-v

Toyota C-HR
Toyota’da SUV segmentinde aracını geçtiğimiz hafta duyurdu. C-HR modeli ile karşımıza gelen toyota, tasarım olarak diğer otomobillerden çok daha sınırları zorlayıcı diyebiliriz. Günümüzün otomobili değil de daha konsept bir otomobil görüntüsü hakim. Fakat tasarım tamamı ile gerçek. Önümüzdeki günlerde bu tasarıma sahip olmak isteyenler Toyota satış noktalarını ziyaret ederek yakından inceleyebilir.

toyota-c-hr

Alfa Romeo Stelvio
Yüksek yakıt tüketimi nedeniyle çok sıcak bakılmayan İtalyan araçlar arasında Alfa Romeo yeni SUV segmenti aracını tanıtalı çok olmadı. Özellikle motor gücü ile yine dikkatleri üzerine çeken araç, diğer modeller ile kıyas edildiğinde daha iyi bir motor sunuyor. Bu da Stelvio’yu İtalyan güçlü motoru ile birlikte bir adım önde tutuyor. Eğer performans ve güç isteniyorsa Stelvio ilk sırada yazılabilir. Ancak yakıt tüketimi konusunda sizi üzebilir.

alfa-romeo-stelvio

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.