5 TB Seagate Taşınabilir Disk Tanıtıldı!

Paylaş

Depolama birimi üreticisi olan Seagate, yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yüksek hafızaya sahip SSD ürününü sunarak dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdi ise taşınabilir disk olarak yeni bir ürün sunan dev firma, 5 TB hafızaya sahip taşınabilir disk tanıttığını açıkladı.

Üretilen 5 TB Barracuda Seagate marka taşınabilir disk, aynı zamanda önemli bir rekoru da şuan eline geçirmiş durumda. Henüz çoğumuzun bilgisayarlarında sabit disk olarak göremediğimiz 5 GB hafızayı taşınabilir hale getiren Seagate, dünyanın en fazla depolama alanına sahip harici diskini üretti. Aslında yüksek depolama hafızası olan harici bellek üretmek çok zor değil fakat bunu aynı zamanda ergonomik bir yapıda sunabilmek önemli. Tabi satışlarını yapabilmekte. Seagate bu konuda kendisine fazlasıyla güvendiğini, yeni ürününü tanıtarak göstermiş durumda.

Teknik Özellikler ve Renk Seçenekleri
2.5″ Boyutunda olan 5 TB’lık harici disk dört farklı renk seçeneğinde satılacak. Gümüş, gri, lacivert, siyah, kırmızı olarak 5 ayrı rengi bulunan taşınabilir disk, daha önceki modellerde olan Seagate Dashboard yazılımına sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik hakkında kısa şeyler söylemek gerekirse, bir nevi ek yedekleme olanağı sunuyor. Bağlantı noktasını incelediğimizde beklendiği gibi 3.0 USB bağlantısı söz konusu.

seagate-5-tb-tasnabilir-disk

Seagate Barracuda 5 TB için dikkat çeken bir başka detay ise dış yüzeyinde kullanılan malzeme. Alimünyum olarak görüntülenen taşınabilir disk bir çok sert plastik aksamlı diskten çok daha sağlam ve dayanıklı. Özellikle düşmelerde ve darbelerde çok daha sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

189 Dolar olarak satışa çıkan rakam Türkiye’de kaç lira olur bilinmez fakat bu rakam 5 TB’lık harici hafıza için oldukça uygun fiyat gibi görünüyor. Eğer Türkiye’ye geldiğinde fiyatı çok yükselmezse ciddi bir ilgi görebilir. Özellikle arşiv yapmayı sevenler için mükemmel bir çözüm olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir