Akıllı Otomobillere Sim Kart Takviyesi!

Paylaş

Geleceğin otomobillerini inşa etmeye başlayan otomobil firmaları bu alanda yeniliklere fazlasıyla açık. Üretimi için start verilen akıllı otomobillerde bazı aksaklıkların olabileceği ve bunun üzerinde çözüm yolu arayan mühendisler, çareyi Sim kartlarda buldu. Akıllı otomobillerde veri akışını sağlayacak sistem, bünyesinde fazla aktarım gerçekleştireceği için bu konuda veri akışını sorunsuz çözümleyebilecek sistemin sim kart olduğu belirtiliyor.

Sim kartın akıllı otomobillerdeki yerini almasına kesin gözle bakılırken, şimdiden adımları da atıldı. GSM operatörü firmaları arasından Vodafone ile bu konuda otomotiv firmalarının görüşme içerisinde oldukları ve geçtiğimiz gün içerisinde de bir toplantı gerçekleştirildiği açıklandı. Yani ileri yıllarda sim kartların otomobildeki yerini alması garanti.

Akıllı otomobillerde sim kartın farklı bölgelerde yer alabilmesi mümkün. Genellikle ön konsolda düşünülen sim kart yeri, araç sahiplerinin araçlarını kontrol etmek için önemli bir stand konumuna gelecek. Eski devirde otomobilleri stop ettiğimizde çıkardığımız o teypler, ileride belkide sim kartlar için geçerli olacak.

Sim kartlı akıllı telefonların piyasaya sürülmesi ise biraz daha vakit alacak. Elektrikli otomobillere geçiş dönemi ile birlikte piyasada yaygınlaşması beklenen sim kartlara gereğinden fazla yük ile farklı özellikler de katabilmesi mümkün. Bu konuya ilişkin önümüzdeki günlerde firmalardan daha detaylı açıklamalar bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir