Antalya & Eskişehir Besyo Hazırlık Kursu

Paylaş

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında eğitim süresi dört yıldır ve profesyonel eğitim verilmektedir. Bu okulların amacı ülkemizdeki sporun gelişmesi, sporcu sayısının arttırılması ve sporun her alanında uluslararası düzeyde başarılar elde edilmesidir. Son yıllarda gelecek planlarını spor alanında yapan gençler üniversitelerin besyo bölümlerini daha fazla tercih etmeye başladı. Ancak bu okullara özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alınmaktadır. Özel yetenek sınavlarına nasıl hazırlanılacağı konusunda adaylar fazla bilgi sahibi değildir. Bu nedenle besyo hazırlık kursu almak sınavlarda başarılı olmak için öenmli hale gelmiştir. Besyo kurslarına yoğun ilgi olması yeni yeni besyo kurslarının da açılmasına neden oluyor. Özellikle öne çıkan bazı kurslar çok kaliteli bir hazırlık eğitimi veriyor.

Eskişehir besyo hazırlık kursu da kaliteli eğitim veren ve başarı oranı çok yüksek olan kurslardan biridir. Kurslarda adaylara basketbol, voleybol, futbol gibi branşlarda ve koşu, sürat, denge, dayanıklılık gibi alanlarda eğitim veriliyor. Eğitimleri alanında deneyimli antrenörler veriyor. Her adayın yeteneği ve kapasitesi farklıdır. En iyi hazırlık adayın bu özelliklerine uygun yapılan hazırlıktır. Eskişehir besyo kurslarında adaylarla bire bir ilgilenilmekte ve kapasitesine uygun çalışmalar yaptırılmaktadır. Ayrıca adayın hangi alanda yetenekli olduğu ve bu doğrultuda hangi bölümü seçmesi gerektiği de kurslarda ortaya çıkarılmaktadır. Besyolarda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği gibi bölümler bulunuyor. Adaylar puanları yanında ilgi ve yeteneklerine göre tercih yapıyor.

Besyo bölümlerine gitmek isteyenlerin yetenek sınavlarına girebilmesi için ygs den en az 150 puan alması gerekiyor. Ygs den alınan puan, okul başarı puanı ve yetenek sınavından alınan puanların toplamı ile yerleştirme puanı hesaplanıyor. Bu nedenle her puan türünden yüksek puan almak besyo kazanmanızı kolaylaştırıyor. Ama özel yetenek sınavından yüksek puan alma şansınızı besyo kursları arttıracaktır. Antalya ve çevresinde oturuyorsanız antalya besyo hazırlık kursu ile yetenek sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Antalya besyo kursları besyo bölümlerine öğrenci göndermede oldukça başarılı kurslardır. Kurslarda sadece fiziksel aktiviteler yapılmaz. Aynı zamanda besyo sınav sistemleri, sınav şartları, sınav tarihleri gibi konularda bilgilendirme de yapılır. Adayın fiziki yapısına uygun sağlıklı beslenme önerileri, sosyo-psikolojik destek ve dinlenme önerileri de besyo kurslarında adaylara anlatılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir