Apple AirPods Yine Gecikebilir!

Paylaş

Apple’ın kablosuz kulaklık olarak sunduğu yeni ürünü AirPods bir türlü satışa çıkmıyor. Tanıtım etkinliğinde en çok vakit ayrılan harici donanımlardan biri olan AirPods’un çıkışının devamlı erteleniyor olması ise artık tepki toplamaya başladı. iPhone 7 satın alanların merakla beklediği teknolojilerden biri olan AirPods, bazılarının ise telefon alırken iPhone 7 seçmelerindeki en büyük neden.

Gecikmenin ardında yatan neden ise kafa karıştırıyor. İddialar son günlerde artmış durumda. Çıkış nedeninin ertelenme sebebinin teknik sorunlar olacağı yabancı kaynaklar tarafından iddia edildi. Aslında bunu tahmin etmek çokta güç olmasa gerek. Çünkü iPhone’da bağlantı ve bluetooth sorunları çok fazla şikayet almıştı. AirPods kulaklığın da bluetooth bağlantısı ile çalışıyor olması, teknik sorunların hala çözümlenemediğini işaret ediyor.

2017’yi Görebilir!
Airpods Aralık ayı içerisinde çıkması beklenirken söylentilere bakılırsa yine bir gecikme olacak. yani satın almak isteyenler Aralık ayı değil Ocak ayı belki de Şubat ayını bulacak. Gecikme süresi uzadıkça iPhone 7 alanların düşüncelerinde ise karamsarlık oluştuğu görülüyor.

airpods-senkronizasyonu-problemi

Apple tam olarak hazır olduğunu düşünmediği Airpods’u bu nedenle piyasaya sürmekten çekiniyor. Çıkış için net bir tarih veremeyen Apple, bu süreyi en iyi şekilde kullanarak piyasaya çıkışını erken zamana almaya çalışacak gibi. Fakat diğer yandan da sorunları çözümlemeye çalışırken en ufak detay bile fazlasıyla inceleniyor.

Senkronizasyon Problemi Olduğu Söyleniyor!
Çözümlenemeyen sorun ne olabilir ki diye düşünüyorsanız iki kulağın tam olarak birbiri ile senkronize çalışması sağlanamamış görünüyor. Aslında burada belki de Apple’ı zorlayan durum, iki kulaklığın aynı anda farklı görevler gerçekleştirebilmesi özelliği. Apple aynı anda kulaklığın biri ile görüşme yapabilirken diğeri ile müzik dinlenebileceği şeklinde bir detay sunmuştu. Böyle bir özelliği sunduktan sonra geri adım atmak pek mümkün değil. Bu noktada eklenen özellik, başka sorunlara yol açmış görünüyor. İki kulaklığın birbiri ile olan senkronizasyonunda ciddi sorunlar olması sebebiyle kulaklık çıkışı bir süre daha beklenecek gibi.

Kablosuz olarak piyasada başka markaların kulaklıkları ile Airpods’un en büyük farkı ve sorunu oluşturan durum, diğer kablosuz kulaklıkların ana cihazdan tek bir sinyal alarak görevi uygulaması. Yani bir başka deyişle, Airpods için iki ayrı sinyal ile kulaklığa görev yüklenmesi problemi oluşturmuş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir