USD
5,3523
EURO
6,0899
ALTIN
214,6371

Artık Rolls Royce Amblemi Çalınamayacak!

Rolls Royce mühendislerinden amblem kırılması ve çalınmasına kesin çözüm! Ön tarafta yer alan amblemi çalmak isteyenler artık kötü bir sürprizle karşı karşıya gelecekler.

Artık Rolls Royce Amblemi Çalınamayacak!

Rolls Royce’dan amblem çalınmalarına kesin çözüm! Dünya’nın önde gelen bazı otomobil markaları, amblemlerini kaput üzerine yapıştırmak yerine dik ve heykel şeklinde yerleştirmeyi tercih ediyor. Bu durum zaman zaman araçlarda amblem çalınmasına ve maddi hasara yol açıyor. Mercedes, Rolls Royce ve BMW araçlarındaki M paket amblemi en çok çalınmaya uğrayanlar olarak görülüyor. Kullanıcıları ise yüksek maliyetle aldıkları araçlarda sık sık aynı sorunu yaşamaktan sıkılmış ve markayı bu nedenle şikayet eder hale gelmişlerdi.

Bahsettiğimiz markalardan biri de dünyanın önde gelen markalarından Rolls Royce. Bilindiği üzere kaputun ön uç kısmında heykel gibi duran bir logosu var. Yüksek maliyet nedeniyle her kesim tarafından alınması mümkün olmayan bu araçları görenler hatıra niteliğinde o amblemi kırarak saklamayı tercih ediyor. Bu da araç sahiplerine ek masraf yarattığı gibi araca da zarar veriyor.

Bu tür şikayetlerden sıkılmış olacak ki Rolls Royce artık bu duruma çözüm üretti. Yeni son model Rolls Royce araçların artık amblemine dokunulmasına araç izin vermiyor. Nasıl mı? Ambleme dokunduğunuz an amblem, özel yapılmış bir mekanizma ile kaputun içerisine giriyor. Yani tam koparılacakken buna zaman kalmıyor. Dev markanın bu hamlesi rakipleri tarafından da taklit edilir mi bilinmez fakat Rolls Royce ekibi bu konuda iyi bir iş çıkarmış görünüyor ne dersiniz?

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.