USD
EURO
ALTIN

Caps Nasıl Yapılır? (Cep Telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)

Günümüzde capsler insanları düşündüren ve güldüren cinstendir. Capslerin çıkış yerine bakıldığı zaman ilk caps eğlencesi incicaps.com aracılığı ile başlamış ve yayılmıştır.  Bu site şu şekilde çalışmaktadır. Kişiler üye oluyorlar ve caps yüklüyorlar sonrasında bu capslere site içerisinde oylama yapılarak yüksek puan alan kişilerin capsi üst sıralarda yer alır. Sosyal medyada karşımıza çıkan capslerde bu capslerdir. […]

Caps Nasıl Yapılır? (Cep Telefonunda, Tablette ve Bilgisayarda)

Günümüzde capsler insanları düşündüren ve güldüren cinstendir. Capslerin çıkış yerine bakıldığı zaman ilk caps eğlencesi incicaps.com aracılığı ile başlamış ve yayılmıştır.  Bu site şu şekilde çalışmaktadır. Kişiler üye oluyorlar ve caps yüklüyorlar sonrasında bu capslere site içerisinde oylama yapılarak yüksek puan alan kişilerin capsi üst sıralarda yer alır. Sosyal medyada karşımıza çıkan capslerde bu capslerdir. Peki, caps nasıl yapılır?

Bilgisayarda Caps Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda caps yapabilmeniz için resim düzenleme programınızın olması gerekir. Bunun için en basit program painttir. Paintte adım adım caps yapma yöntemleri şu şekildedir;

  • İlk olarak resmi painte atınız sonra ‘’seç’’ sekmesine tıklayarak böylelikle resimle ilgili oluşacak engelleri ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Şekillerden köşeli dikdörtgen seçilerek istediğiniz dikdörtgeni kolayca oluşturabilirsiniz.
  • Kova işaretinin bulunduğu sekmeden ‘’düz renk’’ bölümünü seçin ve içi dolu bir dikdörtgen çiziniz.
  • ‘’2.renk’’ sekmesindenkırmızı rengi seçiniz.
  • Sonrasında ‘’1.renk’’ sekmesine tıklayarak onu da kırmızı yapınız.
  • Resmin alt tarafına farenizi tutup sürükleyerek dikdörtgen yapınız.
  • İstediğiniz yazıyı yazmak için ‘’A’’ sekmesine tıklayınız ve beyaz rengi seçerek oluşturmuş olduğunuz kırmızı dikdörtgenin üzerine tıklayın. Ve istediğiniz bir metni yazabilirsiniz.

Birden çok resimlerle caps yapacaksanız photoscape programını, hareketli bir caps yapacaksanız Easy Gif Animator programını kullanabilirsiniz.

 

Cep Telefonlarında Caps Nasıl Yapılır?

Akıllı cep telefonlarınızda bilgisayarınızda harcayacağınız sürenin yarısı kadarını kullanarak caps yapabilirsiniz. Google Play de bunun için bir sürü program bulunabilmektedir. Örneğin; Google Play de Caps Yap adlı programı aratarak, çıkan sonuçlardan Tower Labs firması tarafından geliştirilen programı seçiniz. Bu programı kullanarak yaptığınız capsleri kaydetmeden direk sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Bir diğer uygulama ise Caps Oluştur . Bu program da Khan firması tarafının geliştirdiği bir programdır. Bu program da diğer programdan farklı olarak yazı tiplerini değiştirebiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.