Cortana Elektronik Ev Aletlerinde Olacak!

Paylaş

Bir zamanlar Apple asistanı Siri’ye rakip olarak gösterilen fakat zaman içerisinde başkalaşım içinde bulunan Microsoft asistanı Cortana için kullanım alanları açıklandı. Cortana’nın isminden bahsedeli çok uzun bir zaman olmasına rağmen aktif olarak hayatımızda ne zaman yer alacağı bilinmiyordu. Sadece ne zaman değil nasıl karşımıza çıkacağı da soru işaretleriyle doluydu.

Şimdi Cortana hangi alanlarda karşımıza çıkacak açık şekilde Microsoft tarafından bildirildi. Cortana bizlere ev ortamında yardımcı olacak. Cortana’nın en belirgin özelliği öğrenebilir bir yapay zekaya sahip olması. Microsoft’un akıllı asistanı bizlere mükemmel ev deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Çünkü Cortana’yı elektronik ev aletlerinde sık şekilde göreceğiz. Bir buzdolabı, çamaşır makinesi ya da tost makinesi. Çok daha fazla elektronik ev eşyasında yerini alacak asistan ev içerisinde hayatımızı kolaylaştıracak çözümler sunması bekleniyor.

Ev Eşyalarına Entegre Edilecek!
Bahsi geçen elektronik ev aletlerine sınır koymak mümkün değil. Cortana bir çok ürüne entegre edilebilecek. Böylece evler artık ilerleyen yıllarda tamamen akıllı hale gelecek. Zaman içerisinde ev alırken akıllı ev teknolojisi var mı diye soracak olursanız şaşırmayın. Daha öncesinde ise eşya alırken artık tamamen Cortana entegrasyonunun olup olmadığını sormanız şaşırtmayacaktır.

Microsoft, bizlere Cortana asistan ile hayatımızda kolaylıklar sağlamayı hedefliyor. Bu girişim sayesinde önümüzdeki yıllar en ufak elektronik ev aleti bile akıllı olacak. Akıllı ütü, akıllı kahve makinesi vs. Genişletilebilir bir asistan Cortana, hayatımızda önemli bir yere sahip olacak gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir