USD
EURO
ALTIN

Elektrikli Volkswagen Golf 2017 Tanıtıldı!

Volkswagen Golf 2017 elektrikli olarak tanıtıldı. Yüksek mesafe gidebilen pil gücü ile 2017’nin çok satan otomobillerinden biri olabilir. Fiyatı şuan için biraz fazla görünse de elektrikli olması büyük avantaj.

Elektrikli Volkswagen Golf 2017 Tanıtıldı!

Geçtiğimiz hafta internet üzerinden tanıtılacağı duyurulan yeni model Golf, resmen tanıtıldı. 2017 İçin yenilenen Golf’ün diğer otomobillerden en ayırt edici özelliği ise elektrikli olması. Henüz trafikte yaygınlaşmamış olan elektrikli otomobiller, hala soru işaretleriyle dolu görünüyor. Fakat Volkswagen Golf gibi piyasada önemli bir yere sahip otomobilin elektrikli olarak sunulması, bir çok otomobil üreticisine de ilham kaynağı olacaktır.

Elektrikli Volkswagen Golf’ün üretimi bu alanda bir ilk diyebiliriz. Daha önce sunulan elektrikli otomobiller, önemli markalar tarafından üretilse de piyasada söz sahibi modeller değildi. Bu anlamda Golf bir ilk diyebiliriz. Volkswagen ise elektrikli konusundaki tüm testlerini tamamlamış olsa gerek böyle bir girişimde bulunarak en fazla satışını gerçekleştirdiği modellerinden birini elektrikli olarak tanıttı.

Yeni Golf saatler önce Amerika’da düzenlenen otomobil fuarında duyuruldu. Tanıtım etkinliği internet üzerinden de canlı olarak yayınlandı. Araca ilgi oldukça fazla. Gerek özellikler gerek tasarımdaki yenilikler şuan ilk akıllardaki soru işaretleri.

yeni-volkswagen-golf-2017

Yeni Elektrikli Golf’ün Yenilikleri!
İlk olarak 35.8 kWh pile sahip olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu pil aracın 200 kilometre mesafe kat edilmesine olanak tanıyor. Aracın tasarımındaki değişenlere baktığımızda led farlar daha agresif ve hoş bir görüntü sağlamış. Üretici Alman firması Volkswagen, 2017 Model elektrikli golf için 36 Bin dolar fiyat biçmiş durumda. Avrupa genelinde bu fiyat ortalamanın üzerinde bir rakam. Bunun en büyük sebebi tartışmasız elektrikli olması.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.