USD
5,2814
EURO
5,9676
ALTIN
224,3274

Elektrikli Volkswagen I.D Tek Şarj ile 600 Km!

Volkswagen’den yeni elektrikli otomobil Paris otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Volkswagen I.D olarak tanıtılan araç tek şarj ile 600 Km yol alabiliyor. Ayrıca 168hp motor gücü rakiplerini şimdiden silmiş durumda.

Elektrikli Volkswagen I.D Tek Şarj ile 600 Km!

Volkswagen’in I.D ismini verdiği elektrikli otomobil diğer elektrikli otomobillerden çok farklı. Yüksek bir motor gücüne sahip olmasının yanı sıra en uzun yol katedebilen elektrikli otomobil olma başarısını şuan için eline almış görünüyor. Paris Otomobil Fuarı’nın ilgi çeken otomobillerinden biri olan Volkswagen I.D, geleceğin araçları arasında en popüler sıralarda yer alacak. Ayrıca Volkswagen’in bu başarısı da takdir topluyor. Şuan için sadece gövde gösterisi yapan Volkswagen’in I.D modelini ilerleyen yıllarda piyasaya sunması bekleniyor. Belirtilen yıl ise 2025 olarak vurgulandı.

Hedef 1 Milyon Satış!
Volkswagen I.D için firmanın beklentisi ise oldukça yüksek. 2025 Yılında piyasaya çıkacak olan otomobili tam 9 yıl öncesinden tanıtan Volkswagen, bu otomobil için tasarımda değişikliklerin olabileceğini bildirirken, satışa çıkaracakları yıl ilk hedeflerinin 1 milyon adet satış rakamına ulaşması yönündeki açıklama oldu. Elektrikli ve uzun bir mesafe olan 600 kilometrelik yolu tek bir şarjda gidebilen araca gösterilen ilgiye bakılırsa satışların beklenenin üzerine bile çıkması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Tam 168Hp!
Aracın uzun kilometre yol katetmesi bir yane benzinli ve dizel otomobillerde bile günümüzde bukadar güçlü motoru bulmak zorken, elektrikli bir otomobilde tam 168 Hp kullanılmış. Bu otomobilin gücü oldukça yüksek. Elektrikli araçlar arasında çıtayı çok fazla yükselten Volkswagen, rakiplerini şimdiden silmiş gibi görünüyor. Aracın fiyatı ne olur şuan için bilinmez fakat normal bir otomobil fiyatının 2-3 katı kadar olmasına kesin gözle bakıldığı bariz şekilde ortada. Çünkü elektrikli olmasının yanı sıra otomatik pilot özelliğinin de yer alması, benzer özelliklerin araçta bulunması fiyatını üst seviyeye çekecek.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.