Facebook Messenger’da Filtre Modasına Uydu!

Paylaş

Sosyal ağların popüler filtreleri artık Facebook Messenger’da! Selfie çekimleri daha eğlenceli hale getiren filtreler geliştikçe, insanların ilgisi de bir okadar artıyor. Tabi her platformda selfieler için filtre görmek mümkün değildi. Fakat artık neredeyse tüm platformlar için filtreler aktif durumda. İlk olarak Snapchat uygulamasında gördüğümüz eğlenceli filtreler, instagram tarafından da uygulanmıştı. Şimdi ise bir başka platforma da geçiş yapan filtreler, Facebook Messenger kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Facebook Messenger’ı hala güncellemediyseniz güncellemeniz gerekmektedir. Ardından filtreler dikkatinizi çekecek. Hem android hem de IOS kullanıcıları için aktif edilen filtreler Facebook için son zamanlar gelen en beğenilen özellik oldu. Messenger’da hikayeler kısmının daha önceden entegre edilmesi dolayısıyla filtrelerin eksikliği yoğun şekilde hissedilmişti.

Snapchat’i Örnek Alıyorlar!
Sosyal ağların tarihine baktığımızda Facebook ve twitter belki de ilk tanıştığımız ve popüler oluşuna şahit olduğumuz platformlar. Zaman içerisinde instagrama yönelik gerçekleşti. Ünlüler ise sıkı şekilde kullanıcısı konumunda. Snapchat ise aralarında en son popülerliği elde eden uygulama olsa da bu elde edişin getirisi çok fazla oldu. Kısa süreli hikayeler sunan uygulamanın tüm özellikleri diğer platform yönetimleri tarafından neredeyse birerbir kopyalandı. Filtrelerin kopyalandığı gibi. Fakat bu durum Snapchat’i yok etmeye yetmedi. Hala kullanıcıları snapchati aktif şekilde değerlendirmeye devam ediyor.

Filtre Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Filtre, hayatımıza sosyal platformlar sayesinde girmiş olan, çektiğimiz video ve fotoğraflara entegre edilen çeşitli animasyon veya eklenti resimlerdir. Çekilen fotoğraf ve videolara entegre edeceğiniz uygulama filtreleri sayesinde paylaşımlarınıza daha fazla çekicilik katabilirsiniz. Kimileri için eğlence, kimileri için ise daha fazla görsellik katması nedeniyle tercih edilir. Son zamanların popüler entegrasyonu sayesinde sadece görüntü olarak ekleme yapılmıyor. Aynı zamanda seslerde de değişiklik yapabilen filtreler snapchat, instagram ve artık facebook messenger için vazgeçilmez hale geldi.

Facebook filtre nasıl kullanılır diye düşünüyorsanız, messenger uygulamasını çalıştırdıktan sonra ekranda yeni simgelerin belirdiğini göreceksiniz. Bu simgeler sayesinde özel efektleri fotoğraf ve videolarınıza eklemeniz mümkün. Bir zamanlar ek uygulamalar kullanılarak yapılan efektler, sosyal medya filtreleri sayesinde artık çok daha kolay şekilde elde edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir