USD
5,3475
EURO
6,0870
ALTIN
214,4417

Ford Edge Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Ford’un yeni SUV aracı Edge Türkiye’de yüksek fiyattan satışa çıktı. Aracın yüksek konfor ve teknik özellikleri ise sınıfında Edge’yi ayrıcalıklı kılabilir. Tasarım için ise kusursuz diyebiliriz.

Ford Edge Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Ford’un yeni SUV aracı Edge, çıkışının ardından bir süredir Türkiye’de de beklenmeye başlamıştı. Nihayet Ford bayilerinde satışa sunulan aracın fiyatı ise beklenen rakamların çok üzerinde. Konfor, güvenlik ve tasarım üçlüsünü bir araya getirerek mükemmel bir araç yaratan Ford, buna karşılık yüksek bir değer biçmiş durumda. Üst seviye lüks araçlar ile kıyas edilecek kadar yüksek bir fiyat olması yurtiçi satışlarını olumsuz etkileyebilir. Her şeye rağmen Ford’un geniş ve kaliteli bir araç ürettiği şüphesiz. Fakat yıl içi satışları şimdiden merak ediliyor.

Satış Fiyatı Dolar Bazında!
Ford Edge’nin fiyatını öğrenmek isteyenler resmi web sayfasına girdiğinde malesef sonucu göremiyor. Araç için Ford bayilerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Fiyatı 88.650 Dolar olarak belirlenen Edge’nin TL cinsinden tutarı tam 270 Bin lira. Ford almak için bu miktar biraz fazla gibi görülüyor. Ford ise bu rakamı belirlerken mutlaka maliyet ve donanım özelliklerini göz önünde bulundurdu. Tabi ÖTV nedeniyle Türkiye’ye gelen araçların ekstra bir miktar daha ödemek zorunda kalması da fiyatın şişmesinde önemli unsur.

ford-edge-ici

Teknik özelliklere bakıldığında yakıt tasarrufu sunan bir araç olduğu görülüyor. 100 Kilometrelik mesafelik yakıt tüketimi 5.8 olarak belirtiliyor. Fabrika verilerini yakalamak zor olsa da 4X4 2.0 motorlu bir araç için ideal denilebilir. 6 İleri vites bulunan araç için tam 10 farklı renk seçeneği de mevcut. Ayrıca koltuk döşeme rengi de tercihe göre seçilebiliyor. 3 farklı renk imkanı tanınmış.

Ford Edge 2017 İlk İzlenimler

Araçta geri görüş kamerası, trafik işaretlerini algılayıcı sistem, şerit takip sistemi, hıza duyarlı direksiyon gibi ek özelliklerin de kazandrııldığı Ford Edge, donanımsal olarak üstün özelliklere sahip. Kullanırken büyük keyif alacağınız Edge’nin ayrıca tanıtımlarında iç hacminin genişliğine de vurgu yapılmış. İç ön konsola baktığımızda Sony müzik sistemi sizleri karşılıyor. Kendi yapısını fazla bozmasa da önemli değişiklikler görmek mümkün. Malzeme kalitesinin ise bir tık arttırıldığı çok bariz görülüyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.