USD
5,3500
EURO
6,1045
ALTIN
222,4604

Honda CBR 250RR Çıkışı Gecikti!

Honda’nın 3 ay önce tanıtımını yaptığı CBR 250 RR hala satışa çıkmadı! Çok fazla geciken motorsikletin Avrupa’ya geliş zamanı ve hangi fiyat üzerinden satışa sunulacağı tartışılmaya devam ediyor.

Honda CBR 250RR Çıkışı Gecikti!

Temmuz ayının son günlerinde tanıtımı yapılan Honda Motor ailesinin yeni üyesi CBR 250RR, muhteşem tasarımıyla bir anda motorsiklet sevdalılarının ilgisini çekmişti. Orta seviyedeki motorsikletin tasarımı ise ağabeylerini aratmayacak cinsten. Görsellik, doyum noktasında sunuluyor. Motor ise fazlasıyla yeterli. Agresif çizgilerin yansıtıldığı motor tanıtımı yapıldıktan sonra piyasaya sunulması bekleniyordu fakat 3 ay geçmiş olmasına rağmen Avrupa’ya gelmedi. Yeni motorsiklet alacakların ısrarla bekleyişini sürdürüp Honda 250RR’ın gelmesini istemesi sonuç vermedi. Türkiye’De de hayran kitlesinin fazla olduğu Honda’ya şuan talep çok fazla fakat arz henüz gerçekleşmedi.

Avrupa’ya gelmesinin gecikme nedeni ise bilinmiyor. Yamaha R25 modelini tahtını sallayacak bir yapıya sahip olan Honda CBR250, Türkiye’de tüm zamanların satış rekorunu kırabilecek bir potansiyele sahip. Fiyat olarak daha kullanıcı dostu olması da ikinci en büyük avantaj. Tüm avantajlar toplandığında orta seviye bir motorsiklet alacakların beklentisini fazlasıyla karşılıyor.

honda-cbr-250-rr

Honda Race Replika sınıfındaki yeni motorsikleti için fiytatta belli değil. Fakat Yamaha’nın R25 modelini tahtından edebilecek bir fiyatla geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Hatta bir çok kişi tarafından R25 killer olarak da anılmaya başlayan motorsikletin gecikmesi pek hoş karşılanmıyor. Tahmini çıkış fiyatının 15 Bin TL civarında olması beklenen motorsikletin teknik özellikleri de fazlasıyla tatmin edici.

Farklı sürüş modları ile sürüş keyfini bir basamak daha yüksekten hissedebileceksiniz. Elektronik kontroller de yine bu seri için fazlasıyla beklentilerin üzerinde. Yine bir başka detay ise ABS fren sisteminin Honda CBR250RR modelinde yer alması. Ayrıca LED aydınlatmaları bulunan motorsiklet daha da çekici kılınmış. Clip-on gidon ve ters çatallı Showa amortisör yine Honda’nın öne çıkan özelliklerinden. Fren disk boyutları ise 310/240 mm olarak belirtiliyor. Çıkışı gecikem motrsikletin 2017’den önce gelmesi beklenmiyor.

YORUMLAR


  2 YORUM

  • ahmet fidan 15 Mart 2017

   honda allah versin..bekleye bekleye catladık..

   Cevapla

   • Ali 26 Mart 2017

    hocam aradığımız bayiler türkiyeye gelmeyecek felan diyorlar. sizin geleceği yönünde bi bilginiz varmı acaba.. ?

    Cevapla

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.