Huawei Honor Magic Bambaşka Tasarımla Geldi!

Paylaş

Akıllı telefon pazarında büyümeye devam eden Huawei ailesi, yeni bir mobil cihazı daha tanıttı. Honor Magic ismi verilen yeni telefon, bambaşka bir yapıda ve ayırt edici özellikleriyle birlikte tanıtıldı. Alışık olduğunuz telefonlardan daha farklı bir görünüm sunan Huawei, dört köşesinden de kavisli olan bir telefon sundu. En iyi olarak duyurduğu telefonu için çok iddialı olan Huawei, Türkiye pazarında da telefonu satışa sunacak.

Tasarım konusunda geniş bir yer ayırmak gerekecek. Huawei yetkililerinin de vurguyu tasarıma yaparak tanıttıkları Huawei Honor Magic, Huawei bünyesindeki en şık tasarımlı cihaz olarak tanıtıldı. Tabi bunun üzerine tasarımdan konuşmasak olmaz. İlk baktığınızda ayrıntıları farkedemeyebilirsiniz. Fakat bir kaç saniye cihazın ekranına baktığınızda köşelerdeki farklı tasarım hemen dikkatinizi çekecektir. Sağ ve sol tarafa doğru kavis alan telefonun ekranı bu konuda diğer telefonlardan farklılık içeriyor.

Tasarıma Tam Not!
Farklılık içermesi Huawei’nin puanını arttırdı diyebiliriz. Son zamanlar klasik iphone benzeşmesi cihazlar ile çok sık karşılaşıyoruz. Huawei Honor Magic’de çizgiler çok daha farklı. Kavisli ekranın alt kısmında hoparlör, şarj cihazı için giriş, sol tarafta ise klasik kulaklık girişi mevcut. Aslında cihaz bazı açılardan Samsung Galaxy S7 Edge modelini andırabilir. Fakat ekranın kesinlikle çok daha iyi entegre edilerek şıklık kattığı kesin.

Dikkat Çekici Arka Kısım
Arka yüzüne baktığımızda telefonun ekranıymış gibi bir his verdiği görülüyor. Bunun nedeni ise parlak ve camsı bir yüzey kullanılmış. Telefonu masaya koyduğunuz zaman arka kısmını ön yüzü sanabilirsiniz. Tabi kamera olması ele veren detay. Arka kısmın alt tarafında ise Honor yazısı yer alıyor. Tasarım ile ilgili merak ettiğiniz konu varsa biraz da saatler önce çekilmiş videosunu izlemeye ne dersiniz?

Huawei Honor Magic Teknik Özellikleri
Satın almak isteyenler tabi sadece tasarıma para vermek istemeyecektir. İlk olarak kameradan başlamak istedik. Video çekimini izlediyseniz 2 adet kamera dikkat çekiyor. Kameranın biri standart çekim yaparken, diğeri ise siyah beyaz fotoğraf çekimi için kullanılıyor. Kamera değeri ise 12 MP.

Honor Magic, üst segment için üretilen bir cihaz. Fakat Android Nougat yerine Marshmallow ile gelmesi şaşırttı. 64 GB dahili hafızası olan telefonda 4 GB ram bulunuyor. Oyunlar ise yüksek performansta rahatlıkla oynanabilecek. Huawei Kirin 950 işlemci de fazlasıyla destekliyor.

30 Dakika’da Şarj!
Bizleri etkileyen başka bir konu da şarj süresi. Hızlı şarj özelliği entegre edilmiş olması nedeniyle 30 dakikalık bir sürede %90’a varan bir batarya dolumu gerçekleşebiliyor. Yani kısıtlı zamanlar için mükemmel bir deneyim olacak. Tabi genelde bu tür veriler biraz şişirilmiş şekilde sunulabiliyor. Yine de beklentilerin altında kalacak bir özellik değil. Günümüz teknolojisi ilerlese de en çok dert yandığımız sorunlardan biri olan şarjın çabuk bitmesi problemi, bir nebze de olsa bu şekilde çözümlenmeye çalışılmış.

Diğer teknik detaylara baktığımızda 5″ ekran görüyoruz. 8 Çekirdekli işlemcinin yüksek hızlarda olması da ilgiyi arttıracak. 4 Adet 2.3, 4 adet ise 1.8 Ghz işlemciye sahip. Cihazda iki sim kart birden kullanmak mümkün. 2900 mAh batarya ve hızlı şarj özelliği. Ön kamera değeri 8 MP, arka kamera ise 12 MP. Total ağırlık ise 145 gram.

Fiyatına gelince. 540 Dolarlık fiyattan satışa çıkan Huawei Honor Magic, iPhone 7 ile kıyaslandığında daha düşük maliyetli. Türkiye’de de satışa çıkacak olan telefonun ne zaman geleceği meçhul. Fiyat olarak yurt içinde 2000 liranın üzerinde bir rakamdan satılacağı tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir