USD
EURO
ALTIN

Hyundai Azera (Grandeur) Yenilendi!

Hyundai’nin Türkiye’de satışı yapılmayan otomobili Azera, yenilendi. Yeni tasarımı paylaşılan otomobil Türkiye’ye gelecek mi bilinmiyor. Lüks otomobilin Amerika’da da satışı yapılmayacak.

Hyundai Azera (Grandeur) Yenilendi!

Hyundai, Türkiye’de ismi pek duyulmayan Azera modelini yenilediğini duyurdu. Yeni araçtan görüntüler veren Hyundai, yeni tasarımlı Azera’yı ABD’de satmayacağını da bildirdi. Türkiye’de satışa sunulmayan model 2017’de yeni tasarımıyla yer alabilir. Bir çok ülkede Hyundai’nin en güvenilir ve en çok ilgi gören aracı olarak lanse edilen Azera, kendi ülkesi Güney Kore’de Grandeur model ismiyle satılıyor.

Azera Tamamen Yenilendi!
Azera, tasarımına bakıldığında eski kasası ile hiç bir bağlantısı kalmamış şekilde yenilendi. Yani eski izleri yeni Azera 2017’de göremeyeceksiniz. Azera’nın teknik detayları ise henüz paylaşılmadı. Buna rağmen teknik özellikler ise kısıtlı olarak sunuldu. Şuan sadece görsel olarak sunulan araç, 2017’de lüks sınıf arasında ciddi şekilde yer edinebilir. Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da talep olması halinde mutlaka yurt içerisinde de satışı gerçekleşebilir.

Türkiye’de sedan olarak sadece Elantra ve Accent modelleri ile yer alan Hyundai’nin Azera ile satış rakamlarını arttırması da muhtemel. Geride bırakmaya hazırlandığımız yıl içerisinde en çok satılan araçlarda ilk 5 marka arasına giremeyen Hyundai, buna rağmen iyi denilebilecek rakamlara ulaşmıştı. Bir basamak daha rakamı yukarı çekmek için Azera hamlesi ise olumlu yansıma gösterebilir.

Yenilenen Azera’nın fiyatı ise 34.100 dolardan başlıyor. Tabi donanım seçeneği arttırılırsa fiyatta yükseliyor. Limited seçeneği ile satın almak isteyenler 39.300 dolardan araca sahip olabiliyor. Yurt içi fiyatı ise yok. Hyundai henüz Azera’yı Türkiye’de sunmadığı için sunulmayan TL fiyatı, 2017’de belki gelir.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.