USD
5,4779
EURO
6,2224
ALTIN
230,2486

Hyundai i30 Yenileniyor!

Hyundai’de i30 değişimi kapıda! Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan yeni i30 için ilk görüntüler paylaşıldı. Keskin çizgiler oldukça dikkat çekiyor.

Hyundai i30 Yenileniyor!

i30 İle yoğun ilgi gören Hyundai, araç ile yakaladığı ilgiyi kaybetmek istemiyor. 2012 Yılında yenilediği kasasına ufak dokunuşlar yapan Hyundai, 4 yıllık süreçte i30 ile bir hayli popüler olmuştu. Hem tasarım hem performans olarak fazlasıyla tatmin edici bir araç sunan markanın yıl sonuna doğru gerçekleşecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda i30’u yeni tasarımı ile birlikte sunmaya hazırlanıyor. İlk görüntüler ise oldukça kısıtlı olsa da tasarım hakkında bize ip uçları veriyor.

Daha Keskin Hatlar!
Hyunda i30’da daha önce arka kısımda her ne kadar keskin hatlar yer alsa da ön kısımda bu hatlara pek örnek gösterebileceğimiz bir tasarım yoktu. Fakat yeni tasarım için sunulan az sayıda görsel, bize yenilenen i30 için çok daha fazla keskin hattın kullanıldığını gösteriyor. Bu da son yıllarda bir çok markanın tercih ettiği tasarımlar olarak adlandırabiliriz. Neticesinde ise i30’u başka araçlara benzetmek mümkün.

Dış tasarıma dair fotoğraflar sunuldu fakat iç tasarıma dair detay ise verilmedi. Ekim ayında düzenlenecek olan fuara kadar aşamalı olarak araca dair bilgilerin aktarılmasına kesin gözle bakılıyor. Yüksek satış rakamlarına ulaşan i30, yenilenen tasarımıyla da kesin olarak Asya ve Avrupa’da yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek güçte diyebiliriz. Bilindiği üzere i30, Türkiye’de de önemli sayıda satışı gerçekleşmiş araçlardan biri. Yenilenmesiyle birlikte yine aynı ilgiyi görebilir.

Hyundai’nin iç tasarımda yine kendi çizgilerini koruması bekleniyor. Ön orta konsolda ciddi bir değişiklik beklenmiyor. Direksiyonda da farklılığa gitmeyen Hyundai, bu kez i30’da farklı bir yapıda direksiyon sunabilir. Multimedya bir direksiyon eklenmesi beklenen araçta donanım olarak üst segmentteki araçlarda yer alan özellikler bulunabilecek.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.