Instagram’dan Yılbaşına Özel Çıkartmalar!

Paylaş

Instagram yeni özellik ekleme konusunda hız kesmiyor. Bir çok uygulama ve oyunda yılbaşına özel aktiviteler gerçekleşirken, Instagram’da 2017’ye gireceğimiz bu özel günün anısına bazı yenilikler getirdi. Yeniliklerin yılbaşı ile alakası ne diye soracak olursanız çıkartmaların genellikle yılbaşı için uygun olması. Tabi bundaki en büyük hedef ise yılbaşı gecesindeki bulunacağınız etkinlikler.

Hikayeler kısmını geliştirmek isteyen Instagram, bu konuda tam anlamıyla Snapchat’i örnek alıyor. Hikayeler bölümünün instagram üzerinde de çok fazla rağbet görmesi, iyileştirmelerin ardı arkasının kesilmemesine neden olmuş durumda. Yeniliğe gelecek olursak yılbaşında çok kullanacağınız türden diyebiliriz.

Hikayelere Çıkartma Ekleme Özelliği Geldi!
Artık Instagram’da hikaye gönderdiğinizde efekt katmadan göndermek yerine çeşitli çıkartmalardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede hikayelerdeki video ve fotoğraflar çok daha eğlenceli hale gelecek. İlk çıkartmalara bakılırsa Instagram, insanların yılbaşını renklendirmek istiyor. Yılbaşı gecesi nerede ve ne yaparsanız yapın bu efektler o geceye damgasını vurabilir. Yenilik saatler önce geldi ve aktif olarak şuan kullanılabiliyor.

Yenileri Yolda!
Instagram’ın çıkartma konusunda ise elini bonkör tutması bekleniyor. Sadece yılbaşı için değil aynı zamanda popüler günlerde, bayramlarda veya benzeri özel günlerde devamlı o günlere özel çıkartmalar gelebilir. Şimdilik 2017’ye giriş yapacağımız güne özel çıkartmalara ağırlık verildiği görülüyor. Zaman içinde çok daha yenilerini görebileceksiniz.

Çıkartmaları kullanmak ise oldukça basit olacak. Çektiğiniz video veya fotoğrafların ardından yukarıda yer alan butonları kullanarak yeni çıkartmalara ulaşabilirsiniz. Ekleyeceğiniz çıkatmaları istediğiniz yere sürükleyerek, video veya fotoğrafın hangi bölümünde görünmesini istiyorsanız o şekilde yayınlayabiliyorsunuz. Kış ayları temalı çıkartmalar olarak dikkat çeken yılbaşı efektlerini şimdilik sadece hikayeler alanında kullanma imkanına sahipsiniz. Profil paylaşımlarında ise bu çıkartmaların kullanımı gerçekleşmeyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir