USD
5,4768
EURO
6,2202
ALTIN
230,1865

Intel’den Akıllı Otomobillere Yeni İşlemci!

Intel bu kez otomobiller için işlemci üretti. Bilgisayar işlemcisi olarak bu zamana kadar akıllarımızda yer edinen Intel, artık otomobil teknik detaylarında da sık rastlayacağımız marka haline gelecek.

Intel’den Akıllı Otomobillere Yeni İşlemci!

Intel, beklentiler üzerine yeni işlemcisini duyurdu. Bilgisayar sektöründe işlemcilere hayat veren dev marka artık otomobiller için de işlemci üretecek. İlk akıllı otomobil işlemcisi ise resmiyet kazandı. A3900 İsmi verilen yeni işlemci, yeni nesil akıllı otomobillerde görev yapacak.

Bilindiği üzere otomobil sektöründeki adımlar daha büyük atılmaya başlandı. Bu doğrultuda farklı çiplere ihtiyaç duyan otomobil üreticileri bu konuda Intel’den destek alacak. İhtiyaç duyulan işlemciler yine dev işlemci üretici firma Intel’den gelecek. A3900 ile iyi bir başlangıç yapan firmanın girişimleri ve geliştirdikleri yeni teknolojiler 2017’de daha fazla gündemimizde yer alabilir.

Araçlardaki işlemciye ihtiyaç duyulması ise özellikle kontroller alanında öne çıkıyor. Sürücüsüz otomobil ve park sistemleri, dijital iç mekanizmalar, sürüş, güvenlik ve konfor adına bir çok alanda işe yarayacak olan işlemcinin zamanla en iyiye kavuşturulması için uğraş verilecek. Şuan için temel ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak potansiyelde olan A3900, 2017’de mutlaka farklılaşacak.

Intel, yeni işlemcileri hakkında bilgiyi ise yayınladığı bir video ile kullanıcılara aktardı. Teknoloji, işlemci ve otomobilin aynı anda buluştuğu vurgulanan görüntüler sizin de ilginizi çekebilir. Intel’in yeni işlemci girişimindeki ürünü 2017’nin ilk 3 aylık zaman dilimi içerisinde satıştaki yerini alacak.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.