USD
EURO
ALTIN

Intel’den Kaby Lake İşlemci!

Intel’in yeni 7. nesil işlemcisi yüksek performansın yanı sıra farklı özelliklerde sunacak. Daha az kablo düşüncesi ve dahili grafik kartı en fazla dikkat çeken detay.

Intel’den Kaby Lake İşlemci!

Intel’den yeni işlemci bekleyenlere müjde! 6. Nesili geride bırakmaya hazırlanan Intel’in yeni projesinin Kaby Lake olduğu açıklandı. Son olarak 6. nesil Skylake sürümü ile piyasada yer alan Intel, 7. nesil core işlemcisi alanında önemli bir değişikliğe gidecek. Yeni güncel projenin, daha iyi performansın yanı sıra farklı yanlarının da olacağı açıklandı. Özellikle fazla kablolardan sıkılanlar için mükemmel değişiklikler kapıda.

Kaby Lake ismi verilen yeni nesil işlemcide hedef yine ekstra performans. Bilgisayarın kapasitesini arttırmaya yönelik gerçekleştirilen projede iki farklı hedef ön plana çıkmış durumda. Öncelikli hedef tabiki de herkesin beklediği gibi daha iyi bir performans. Fakat Intel artık performansın yanında da başka şeyler katmak istiyor. Bu düşüncenin neticesinde ise ortaya kullanıcıları sevindirecek durumlar ortaya çıkıyor.

Daha Az Kablo!
Bilgisayarlarda gereksiz fazla kablo, kullanımda ve kurulumda ciddi sıkıntılar yaratabiliyor. Intel bu durumu düşünerek kullanıcı dostu işlemci üretecek. Daha öncesinde 14 nanometrelik bağlantı sunan Intel’in artık bu rakamın çok daha altına inerek 9 civarı bir nanometrik bağlantı sunması bekleniyor. Bu yönde yapılan açıklamalar beğeni toplarken, bir diğer dikkat çeken detay ise ekran kartına yönelik oldu.

Harici Ekran Kartına Son!
Bilindiği üzere bilgisayar alırken en çok para harcanan bileşenlerden biri ekran kartı oluyor. Fakat büyük markalar bu konuda dahili kartlar sunarak önemli avantajlar sunuyordu. BUradaki en büyük dezavantaj ise dahili kartların yetersiz kalması. Fakat Intel artık harici grafik kartı almaya gerek duymayacak kalitede üstün özellikli ekran kartını Kaby Lake işlemci ile birlikte sunmaya hazırlanıyor. Harici ekran kartı olmaması sisteme ek performans artışı da sağlayacak. Dahili ekran kartlı Kaby Lake işlemcilerin bu nedenle yüksek fiyatlı olması bekleniyor. Tercih edilip edilmeyeceği konusunda şimdiden tartışmalar başladı fakat Intel’in bu projesinin yüksek talep görmesi muhtemel.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.