USD
5,3507
EURO
6,1033
ALTIN
222,3254

IOS 10’a Geçenler Bildirim Sesi Sorunu Yaşıyor!

IOS 10 güncellemesi ses sorununu ortaya çıkardı. Güncelleme sonrasında bildirim sesi değişmiyor ve aynıysa yapmanız gereken ise oldukça basit.

IOS 10’a Geçenler Bildirim Sesi Sorunu Yaşıyor!

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği IOS 10 güncellemesi, bazı ufak sorunları ortaya çıkardı. Bu sorunlardan dikkat çekeni ise ses ile ilgili problem. IOS 10 güncellemesi yapanlar gelen bildirimlerin hepsinin aynı sesi çıkartması. Yani daha önceden whatsapp için farklı, SMS için farklı atadığınız sesler, güncelleme sonrası aynı sesi çıkarmaya başlıyor. İşin kötü yanı ise ayarlardan bu durum çözüm bulmuyor. Yani IOS güncellemesinde ciddi bir problem olarak algılansa da, çözümü ise oldukça basit.

Eğer IOS 10’a geçtiyseniz ve geçiş sonrasında tüm uygulama bildirimleri aynı seste çıkıyorsa, örnekleyecek olursak whatsapp, snapchat, instagram gibi uygulamaların bildirimlerinin hepsi aynı sesi çıkarıyor. Bu durumda yapmanız gereken işlem ana Ekran tuşu ve ekran kilitleme tuşuna aynı anda basarak bir resetleme işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu durum kesinlikle cihazınız içerisinde yer alan saklı ve kayıtlı bilgilerinizin silinmesine yol açmaz. Sadece telefondaki bazı değişikliklerin düzelmesi sağlanır. İşlem sonrasında iPhone cihazınız yeniden başlatılır ve ses sorunu ortadan kalkarak düzelecektir.

Apple, şuan için bu soruna dair bir şikayet almamış gibi görünüyor. Fakat önümüzdeki günlerde bu duruma ilişkin ciddi şekilde şikayet sayısı artacak ve düzenleme yapılacaktır. En iyi güncelleme olarak lanse edilen IOS 10’un da elden geçirilmesine tüm teknoloji severler ortak görüşte birleşiyor.

Whatsapp sesini değiştiremeyenler home + kilit tuşuna basılı tutarak bu sorunu aşabilir.

YORUMLAR


  4 YORUM

  • Tugay 21 Aralık 2016

   bildirim sesleri çıkmıyor ne yaptıysam düzeltemedim nasıl yapacağım

   Cevapla

  • Hilal 30 Ocak 2017

   Söyldiğiniz yöntemi üç kez denedim ama işe yaramadı

   Cevapla

  • asd 16 Şubat 2017

   Bildirim sesleri eğer hiç gelmiyor ise iki seçenek var, Bir Iphonunuzda yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Bunun için Ses ve kapama tuşunu kullanarak reset atmalısınız. Düzelmediyse eğer; telefonunuza ios 10'u baştak yükleyerek hard reset atmak, Eğer bu da işe yaramazsa cihazınızda bir problem var demektir. Tamire götürmelisiniz. Geçmiş olsun.

   Cevapla

  • Melisya 20 Haziran 2017

   Dediğiniz şeyi çok kez denedim fakat bildirim sesim not iken 3 ton sesi çıkarıyor lütfen yardımcı olun

   Cevapla

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.