USD
EURO
ALTIN

Kan Tahlilinizi Akıllı Telefonla Yapın!

Bilindiği gibi artık her bireyin hayatında yer alan akıllı telefonlar,  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde geliştirilmesiyle kan tahlilini yapan akıllı telefonunu geliştirdiler. Çağımız teknoloji çağı olduğundan dolayı teknolojinin gelişmesiyle birlikte teknoloji adeta bir ihtiyaç hâline geldi. Bilindiği gibi klasik bir akıllı telefonda olması gereken özellikler, telefonla görüşmek, fotoğraf çekmek, internette araştırma yapmak gibi işlevler her telefonda […]

Kan Tahlilinizi Akıllı Telefonla Yapın!

Bilindiği gibi artık her bireyin hayatında yer alan akıllı telefonlar,  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde geliştirilmesiyle kan tahlilini yapan akıllı telefonunu geliştirdiler. Çağımız teknoloji çağı olduğundan dolayı teknolojinin gelişmesiyle birlikte teknoloji adeta bir ihtiyaç hâline geldi. Bilindiği gibi klasik bir akıllı telefonda olması gereken özellikler, telefonla görüşmek, fotoğraf çekmek, internette araştırma yapmak gibi işlevler her telefonda olağan özelliklerdir. Fakat bu akıllı telefonların  gelişimiyle cep telefonuyla kan tahlili yapma bu gelişimin telefonlara kattığı en büyük özelliklerinden biri olmuştur.

Kan Fotoğrafı İle Kolay Bir Şekilde Tahlil Yapın!

Geçmiş zamanlarda yapılan araştırma ve anketlerle ‘Akıllı Telefon İle Kan Tahlili Yapılabilir Mi?’ sorusuna İzmir İleri teknoloji Enstitüsü’nden gelen yazılım ile bu anketlere adeta bir yanıt geldi. Peki nasıl yapılıyor bu kan tahlili? Özel bir maddeden yapılmış olan bir kağıt üzerine kanımızı damlattığımızda, kanın fotoğrafını çekerek kan tahlili ile vücudumuzda bulunan hastalıkların etkilerini çok fazla göstermeden anlamaya yarıyor. O hastalığa çözüm bulmada ve aynı zamanda bu işi  düşük bir maliyeti olmakla yapıyor. Bu özelliğinden dolayı hayatımızda çok önemli yeri bulunmaktadır. Herkesin bildiği ve aynı zamanda çok korktuğu kanser artık daha önceden tespit edilip ona ait dermanların bulunması bu hastalığa karşı olan korkumuzu en az seviyeye indirgiyor.  Sağlık taramalarında tıbbi cihazlara olan ihtiyacı aynı zamanda en aza indirmede de işe yarıyor. Yapay kan kullanılarak yapılan testlerde başarı bir hayli yüksek durumda. Bu muhteşem buluş ile birlikte artık hastalıkları bilmeden körü körüne, ne yapacağını bilmeden savaşmak  yerine ona karşı nasıl ve  ne şekilde  karşı koyacağımızı bilmek onlara karşı bir puan üstün kılıyor. Adeta devrimsel bir buluş niteliğinde olan bu icatla beraber teknolojinin gelişmesi daha da hızlanmış oluyor.

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.