USD
EURO
ALTIN

Lamborghini’den Yeni Üretim!

Lamborghini tasarımı yenilendi! 770 Beygir motoru ile yenilenen dev markanın tasarım detayları dikkat çekiyor. Açılabilir tavan ve tamponlardaki değişiklik en fazla ilgi duyulan bölümler oldu.

Lamborghini’den Yeni Üretim!

Hız ve spor otomobil konusunda dünyanın sayılı markalarından biri olan Lamborghini, 770 Beygir gücünde Centenario Roadster modelini duyurdu. Farklı yapısı ile eskimeyen bir yüze sahip olan Lamborghini, yeni modelinde önemli farklılıklara yer veriyor. Uzun yıllardır değişmeyen kasasında bariz değişiklikler görülürken, yeni açılabilir tavan da en fazla dikkat çeken yanlarından biri.

Kuvvetlendirilmiş v12 motora sahip olan Lamborghini Centenario Roadster, maksimum 350 km/s hıza ulaşabiliyor. 2,9 Saniyede ise 100 km hıza çıkabiliyor. Aslına bakılırsa Lamborghini’nin yeni modelinde motor gücü arttırılmış olarak görülse de, performans olarak bir önceki serisi ile arasında uçurum yok. Lamborghini en büyük değişiklikleri tasarımda gerçekleştirmiş diyebiliriz. Performans açısından yeterli görülen aracın tasarımında ise el değmedik yer kalmamış.

Tasarımdaki Değişiklikler Ön Planda!
Araca ilk bakıldığında dikkat çeken detay şüphesiz aılabilir tavan. Müthiş bir sportive görüntü katan bu özellik, Lamborghini serisinde ilk kez deneniyor. Sınırlı sayıda üretilen modelin ön kısmı da önemli değişikliğe uğramış. Farların alt kısmında dikey ızgara şeklinde bir tampon kullanılarak köpek balığı görünümü kazandırılmış. Arka kısımda da yine önemli değişiklikler var. Yanda hızı engellemeyen hava geçitleri yer alıyor. 1570 Kg ağırlığındaki Lamborghini’nin fiyatının 6 Milyon 450 Bin TL olduğu açıklandı (2.2 Milyon Dolar). Şimdilik sadece 20 adet üretilen araçtan almak isteyenler sipariş ile aracın sahibi olabilecekler.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.