USD
5,3471
EURO
6,0876
ALTIN
214,3965

League of Legends Oynayanların Sayısı Açıklandı!

League of Legends için açıklanan istatistikler oyun dünyasında yeni bir etki yaratmış durumda. League of Legends oyununun aktif aylık kullanıcısının 100 Milyon üzerinde olduğu belirtildi.

League of Legends Oynayanların Sayısı Açıklandı!

League of Legends yeni istatistiği baş döndürüyor. En çok oynanan oyunlar listesinde uzun süredir zirvede yer alan oyunun aylık kullanıcı/oyuncu sayısının 100 Milyon olduğu bildirildi. Riot Games tarafından yönetilen oyunun günlük verilerine dair daha önceki detaylarda 30 Milyona yakın bir kullanıcı tarafından oynandığı açıklanmıştı. Bu yönde uzun süredir istatistik vermeyen Brandon Beck ve Marc Merrill, bu fikrinden vazgeçmiş ya da yeni istatistiklerden memnun olmuş olacaklar ki rakamları açıklamaktan çekinmedi. Bugün yaptıkları rakamsal istatistiklerde oyunun aylık kullanıcı sayısının 100 milyon üzerinde olduğunu söylendi. Oyunun devamlılık gerektirdiği ve devamlı artan bir kullanıcı kitlesinin de olduğunu var sayarsak günlük yaklaşık 50 milyon kişinin oyunu aktif şekilde oynadığı düşünülüyor.

Bahsedilen rakamların boyutu oyun dünyasında gerçekten oldukça yüksek. Tüm zamanların en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends için bu rakamlar şöyle bir veriyi de ortaya çıkartmış durumda. Dünya nüfusunun şuan yüzde birinden daha fazla kişi bu oyunu oynuyor. Yani yaş ayırtmaksızın böyle bir rakamı yakalayabilmek mucize ötesinde olsa gerek. Eğer 100 Milyonluk bir değer gerçekten doğruysa, aynı zamanda şirket sahibi Brandon Beck ile Marc Merrill, şuan para saymak için yeni yöntemler arıyor olabilir. Ne dersiniz belki para saymak için özel tutulan elemanlar da şirkette yer alıyordur?

Şuan şirket sahiplerinin bir başka düşüncesi ise League of Legends oyununu daha ileri nasıl götürebilecekleri. Aslında burada bir tıkanıklık yaşadıkları da bir gerçek diyebiliriz. Çünkü ulaşılabilecek en üst noktanın da üzerine çıkılmış bir durum söz konudu. Bu da gelişimi ve ilerlemeyi kısıtlayan önemli bir unsur. Çünkü oyun dünyası içerisinde yer alan oyuncu kitlenin neredeyse tamamını elinde tuttukları bir gerçek.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.