USD
EURO
ALTIN

Lenovo IdeaCentre Modellerini Tanıttı!

Lenovo’dan masaüstü oyuncularına yeni tad! İki farklı modelini Berlin’de gamescom fuarında tanıtan Lenovo, beklediğinden daha fazla ilgi gördü.

Lenovo IdeaCentre Modellerini Tanıttı!

Bugünlerde oyun sektörünün kalbi Berlin’de atıyor! Muhteşem görsel şölen eşliğinde düzenlenen gamescom eşliğinde bir çok firma ürünleri ile birlikte gövde gösterisi yapıyor. Özellikle oyuncuların bulunduğu fuarda olmazsa olmaz oyuncu bilgisayarları. Fuar’da ilk dikkat çeken model olan HP Omen X’in ardından diğer firmalarda ürünlerini sunmaya başladı. Günün dikkat çeken bilgisayarı ise Lenovo’dan geldi. İki farklı oyuncu sistemi sunan Lenovo, tam anlamıyla oyuncuları oyun moduna girmeleri için ne gerekiyorsa yapmış.

Lenovo, IdeaCentre Y710 Cube ve IdeaCentre AIO Y910 ismini verdiği iki farklı bilgisayarı sundu. Fuar standlarında ilgi uyandıran görsellikle sunulan bilgisayarda kırmızı renk tonları ve ışıklar kullanılmış. Aslında fuar bu yıl yüksek performans sunan bilgisayarlardan ziyade tasarımların daha çok yarıştığı bir fuar olarak öne çıkıyor. Firmaların tasarım üzerinde çok zaman harcadığı çok bariz belli oluyor. Oyuncuların fuarı dolaşırken bilgisayarlara kilitlenip kaldığını görmek mümkün.

gamescom-fuari

Sınıfının En iyisi!
Özelliklere bakıldığında iki bilgisayarda sınıfının en iyisi konumunda diyebiliriz. İşlemcileri Intel’in 6. nesil i7’sini barındırıyor. Grafik kartı ise iki bilgisayardada Nvidia GeForce GTX 1080 yer alıyor. AIO Y910 modelinde AMD seçeneği ise tercihe göre değiştirilebilir durumda. Ram miktarları ise birhayli fazla olması dikkat çekiyor. Her iki bilgisayarda da 32 GB ram kullanılmış ve tercihe bağlı olarak SSD veya HDD ile birlikte satışta.

İki bilgisayar arasındaki fark ne derseniz, IdeaCentre Y710 Cube modelinde oyun konsolu Xbox One Wireless alıcısı ve benzeri uygulamalar yer alması olarak görülüyor. Y10 Cube modelinin daha üstün özellikte olduğunu belirtmek gerekiyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.