USD
EURO
ALTIN

Lenovo Y900 Oyun Dünyasına Hazır!

Lenovo Y900 oyun bilgisayarı resmi olarak görücüye çıktı. Oyun severler için mükemmel performans sağlayacak bilgisayarın ayrıca Dolby Home Theator sertifikalı hoparlöre sahip olması, daha gerçekçi ses sunacak.

Lenovo Y900 Oyun Dünyasına Hazır!

Lenovo’dan oyunculara özel yeni bir bilgisayar daha! Y900 Kod ismi ile satışa çıkmaya hazırlanan yeni oyun bilgisayarı, oyuncuların sahip olmak isteyecekleri özellikleri daha kolay bir hale getirerek sunuyor. Oyunlara karşı fazla ilgiliyseniz Lenovo Y900 sizin de dikkatinizi fazlasıyla çekebilir. Bu konuda iddialı olan firmanın yeni modeli bakın ne tür özelliklere sahip.

Oyun bilgisayarlarının performansını arttırmaya yönelik yapılan işlemler Lenovo Y900 ile rafa kalkabilir. Overclock işlemini basite indiren bilgisayar, tek tuşla bu işlemi yapabiliyor. Eğer performans artışı istiyorsanız sadece tek bir tuş kullanarak overclock yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Turbo Boost olarak adlandırılan bu özellik, Y900’ün öne çıkan özelliklerinden biri.

Yüksek Performans Odaklı!
Tabi oyuncuların olmazsa olmazı yüksek performans yine Lenovo’nun Y900 model oyun bilgisayarında fazlasıyla yeterli. Intel Core 7 işlemciyle gelen bilgisayarın belleği tam 64 GB. Adeta uçuşa hazır olan sistemde SSD sadece 256 GB olarak yer alsa da 1 TB dahili HDD ile desteklenmesi depolama konusunda sorun olmayacağını gösteriyor.

Sadece güç konusunda meziyetli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ses sistemine de fazlasıyla önem verildiği görülüyor. Lenovo Y900’de popüler Dolby Home Theater sertifikasına sahip JBL hoparlör yer alıyor. Muazzam bir ses şöleni ile karşılaşacağınız kesin. Bu sayede oyunlar ve filmler gerçek ses kalitesini size en ince ayrıntısına kadar yansıtacak. Bazı zamanlar korkutucu bile olabilir.

Oyuncuların son zamanlarda fazla ilgi gösterdiği mekanik klavyeler Lenovo’nun da dikkatinden kaçmamış. Y900’de mekanik klavye bulunuyor. Değiştirilebilir tuşlar ise opsiyon sunuyor. 17.3″ Ekrana sahip bilgisayarın ekran kartına dair bilgileri merak ediyorsanız yine tatmin edici değerler görmek mümkün. NVIDIA GTX 980 8GB DDR5 256-bit DX12 sanıyoruz sizi tatmin edecektir. Lenovo Y900’e sahip olanlar windows 10 işletim sistemiyle birlikte kullanabilecek.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.