Lexus Yeni Tasarımcısını Arıyor!

Paylaş

Japon üretici Lexus, beşinci kez tasarımcı yarışması için tarih verdi. Geçtiğimiz son 4 yıl içerisinde 4 farklı tasarım yarışması düzenleyerek bir çok kişiye bu alanda potansiyelini gösterme imkanı tanınırken, 2017 yılı tasarımlarının sunulması için ise girişimlere hız verdi. “Yet” felsefik stratejisini belirleyen firma, zıtlıkların bir araya gelimine yönelik tasarımlar istiyor. Bilindiği üzere Lexus, farklı tasarımları ile her kesime hitap etmeyebilecek farklılıklar sunan bir üretici. Bu alanda da emin adımlarla ilerlemek üzere beşinci kez tasarım yarışması düzenliyor.

Tasarım yarışmasında ise amaç ileri yılların tasarımlarına erken ulaşabilmek. Lexus yetkilileri, hayal gücünü tasarım ile noktalayabilen tasarımcılara bu alanda bir imkan sunarak, kendisi açısından da gelecek adına önem arz edecek girişimlerin başlamasına yön vermek istiyor. Bu nedenle her yıl tasarım yarışmalarına ciddi bir önem veriliyor.

Lexus’un başvurular için ise en önemli kıstası, başvuru formunda sunulacak tasarım. Dünya genelinde yapılacak olan tasarım yarışmasına isteyen herkes başvuru yapabilecek fakat herkesin başvurusu kabul edilmeyecek. Başvuruda tasarımcılardan farklılık yaratan tasarım örneği isteniyor. Başvurudaki bu adım ise final yolunda önemli bir avantaj olarak ek puanlamaya sebep olacak. Lexus, başvuru için son tarih olarak 16 Ekim 2016’yı gösterdi. Bu tarihe kadar başvurular gerçekleştirilebilecek. Ardından 2017 yılında düzenlenecek olan yarışma için ise Milano’da farklı zaman dilimlerinde farklı etkinliklere sahne olacak. Ayrıca başvuru yapmak için Lexus Design Award resmi web sayfası üzerinden başvurularınızı sunabilirsiniz. Başvurudaki tasarımlar sadece bir otomobil değil, farklı ürün ve teknolojik aletler üzerine de olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir