USD
5,3163
EURO
6,0948
ALTIN
209,2696

Maserati Elektrikli Oluyor!

Elektrikli otomobiller listesine Maserati’de ismini yazdırdı. 2020 Yılında elektrikli otomobilini satışa sunacağını açıklayan İtalyan marka, takipçilerini şaşırtan bir açıklamada bulundu.

Maserati Elektrikli Oluyor!

Lüks otomobiller elektrikli üretimde sıraya girdi. 10 Yıl sonrasının planlarını yapan bir çok otomotiv firması, yavaş yavaş elektrikli otomobile geçiş için start verdi. Bu otomobiller arasına ise son katılan dev marka Maserati oldu. Bir çok firma 2025 ve 2030 yıllarını işaret ederek elektrikli otomobile geçiş için zaman bildirirken, Maserati ise bu zamanı daha erken bir yıla çekti.

2020’de Elektrikli Maserati!
Maserati rakipleri gibi elektrikli otomobile geçişini ilerleyen yıllarda gerçekleştirecek. Belirtilen yıl ise 2020 olarak açıklandı. Resmiyete dökülen açıklamada Elektrikli Maserati otomobillerin 2020 yılında satışa sunulacağı bildirildi. Maserati’nin elektrikli otomobil hamlesi bir çok kesimi şaşırttı. Pek tasarruftan yana bir araç olmayan bir otomobilin elektrikliye geçiş sonrasında nasıl bir izlenim alacağı merak ediliyor.

Maserati mühendisi tarafından yapılan açıklamada 2020 yılın hedefledikleri, fakat belki sürpriz olarak 2019’da da elektrikli otomobilin çıkışını yapabileceklerini iletti. Otomobilin teknik bilgileri henüz yer almıyor. Fakat öngörülen bir şey var ki o da daha düşük bir motor hacmine sahip olacağı. Bu da Maserati için vazgeçilmez italyan motor gücünün yeni sisteme nasıl entegre edileceği. Maserati sadece konfor ve kaliteyi değil aynı zamanda güçlü motoru yansıtan bir profil çiziyordu. Elektrikliye geçiş ise imajını zedeler mi bilinmez fakat bir çok lüks markanın yavaş yavaş elektrikli otomobil üretimini açıklaması, şuan kullanımda olan akaryakıt motorlarının kullanımını ortadan kaldıracak gibi.

2030’dan Sonra Akaryakıtlı Otomobillere Son!
Almanya’dan yapılan açıklamaya göre 2030 yılından sonra elektrikli otomobillere geçiş dönemi başlayacak. Bir çok markanın elektrikli açıklaması ile görülüyor ki önümüzdeki 10 yıl içerisinde elektrikli otomobillere geçiş dönemi yaşanacak. Haliyle akaryakıt tüketimi gerçekleştiren otomobillerin sonu geliyor olabilir.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.