USD
5,3471
EURO
6,0876
ALTIN
214,3965

Maxthon MX5 Chrome’un Tahtını Sallayabilir!

Maxthon’dan müthiş yeni tarayıcı. MX5 ismi verilen tarayıcı, çok üstün şekilde geliştirilmiş özellikler ile kullanıcıların internet deneyimlerinde kaliteyi yükseltecek. İnternet sitelerinde dolaşırken daha güvenli ve keyifli bir gezinti sunacak.

Maxthon MX5 Chrome’un Tahtını Sallayabilir!

İnternet kullanıcılarının eli ayağı olan tarayıcı programlar arasına bir yenisi daha güçlü şekilde geliyor. Bu zamana kadar Opera, Mozilla Firefox, Explorer, Chrome gibi öne çıkan tarayıcıların kullanımı ön plandayken bunların arasına bir yenisi daha eklenecek. Maxthon MX5 isimli tarayıcı Kasım ayında kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

Aktif olarak Maxthon ismi ile kullanımda olan tarayıcı, bir çok tarayıcıdan biraz daha farklı tercihler sunduğu için isminden bahsettirmişti. Şimdi ise yenilenerek MX5 isimli formatta güncel şekilde bilgisayarlardaki yerini alacak. Geliştirilmiş özellikleri ise en çok kullanılan tarayıcıları biraz zorlayabilir. Özellikle son yılların zirvesinde yer alan Chrome kullanıcıları, Maxthon MX5’i test edebilir.

Maxthon’un ilgi çeken özelliği ilk olarak bulut tarayıcı olarak gelmesiydi. Bilindiği üzere son zamanların popüler yedekleme sistemi olan bulut sistemi, Maxthon’da entegre edilmiş vaziyette kullanıcılara sunulmuş, bu nedenle de bir ilk olmuştu. Şimdi ise yine farklılık yaratacak özelliklerle donatılmış şekilde fakat daha güçlü olarak karşımıza çıkacak. Ne gibi farklılıklar sunacak diye düşünüyorsanız gelin göz atalım.

maxthon-mx5-ozellikleri

Gelişmiş Sık Kullanılar!
Maxthon MX5 tarayıcıda sık kullanılar fazlasıyla geliştirilmiş. Kaydedeceğiniz siteler için özel notlar ekleyebiliyorsunuz. Siteleri istediğiniz şekilde kategorize etme imkanı da tanınmış. Sık kullanıları pek sık kullanmayanlar bile gelişmiş versiyonla daha fazla bu sekmeyi kullanacaklar.

Maxthon MX5’de Passkeeper şifreleme özelliği bu tarayıcıda yer alıyor. Peki Passkeeper nedir? Üyeliğiniz olan siteler için şifre senkronizasyonu gerçekleştiren bir sistemin daha da geliştirilmiş halidir. Daha açık şekilde söylemek gerekirse şifrelerinize bile şifre atayabilecek bir özellik. Çift katmanlı güvenlik sistemi de desek yanlış olmayacaktır. Bu sayede güvenlik önlemleri boyut atlatılmış.

Dosya İndirmek İçin Zorunlu Üyeliğe Son!
Bu tarayıcı çok başka diyeceğiniz muhteşem bir özellik ise UUmail özelliği. Hepimiz mutlaka internet üzerinden program veya çeşitli dosyalar indiriyoruz. Bazı siteler indirme işlemleri için üyeliği zorunlu kılıyor. UUmail bu durumda devreye giriyor. Maxthon MX5’in bu özelliği sizi hayran bırakacak. Çünkü sizin için gerçek olmayan o anlık sahte bir e-posta adresi ile üyelik oluşturup indirme işlemine devam etmenizi sağlıyor. Böyle bir şey nasıl olabilir diye dakikalarca düşünürken Maxthon MX5 bunu gerçekleştirdi bile.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.