USD
5,3163
EURO
6,0948
ALTIN
209,2696

Mazda 6 Sedan Yenilendi!

Mazda’dan devrim niteliğinde özellikler barındıran otomobil! Geçtiğimiz ay satışa çıkan Mazda 6, kısa sürede beklentilerin ötesinde ilgi gördü. Fiyatı biraz yüksek olsa da lüks bir araç istiyorsanız Mazda 6’yı incelemeniz gerekir.

Mazda 6 Sedan Yenilendi!

Lüks görünüm ve lüks konforu yaşamak isteyenler için Mazda 6 yenilendi! 2017 Model Mazda 6 sahibi olmak isteyenler çok farklı bir otomobil ile karşılaşacak. Tasarım konusunda 10 üzerinden 10 alan otomobilin konfor ve kalitesi ise yüksek seviyede. Japon teknolojisinin en iyi yansıtıldığı otomobil markalarından biri olan Mazda’nın yenilenişi yeni yılda çok daha fazla yankı bulacak. Türkiye’de fazla alıcı ile buluşmayan marka olsa da, kalitesi her zaman en üst seviyede. Hatta elektronik araçlar arasında en az hata veren otomobil olarak fazlasıyla kullanıcıya güven veriyor.

Mazda sadece tasarımda hoşluk sağlamıyor. Bu otomobilde Japon teknolojisini yakından hissedebilirsiniz. Hatta bir çok lüks otomobilde olmayan özellikler Mazda 6’da yer alıyor. Bunlardan biri de G-Vectoring Control sisteminin entegre edilmesi. G-Vectoring Control ile sürüşünüz hem daha keyifli hem de daha güvenli sağlanıyoer. Virajlarda tutuşu yumuşatarak daha fazla güven veriyor. Bu sistem ilk kez mazda otomobilde yer alıyor. Otomobilde sürücü ile uyum sağlayan bir teknoloji de yine ön planda.

mazda-6-ozellikleri

Yüksek Performans Sağlayacak!
Mazda 6 2.0 litre SKYACTIV-G benzinli motor ile geliyor. Türkiye’de yakıt fiyatlarının yüksek olduğunu düşünürsek Mazda 6 bu açıdan pek avantajlı sayılmaz. Eğer benzini dert etmiyorsanız alınabilecek en iyi araç sıralaması yapsak tartışmasız ilk 3 içerisinde belkide ilk sırada yerini alır. 2.0’lık motor ile yüksek performans sağlayacak olması da performans isteyenleri fazlasıyla tatmin edecek.

mazda-6-sedan

Araçta ayrıca dikkat çeken bir diğer detayda tork kontrolü. Araç ivme alma konusunda torku kontro ledebilecek. Japon mühendisler fazla detaycı ve sınırları zorlayıcı şekilde Mazda 6’yı sunuyor. Öne çıkmayan onlarda benzer detay bu araçta düşünülmüş. Araç için fabrika verilerine göre maksimum hız 209 olarak belirtilmiş fakat bu hızın üzerine çıkabileceği düşünüülyor.

Mazda 6 Türkiye’de şuan satışta. 2017 Öncesinde yenilenen otomobilin satış fiyatı ise 154.300 TL olarak bildirildi. Tabi başlangıç fiyatı olarak. Donanımsal değişikliklerde fiyat yükseliyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.