USD
EURO
ALTIN

NASA Uyarısı Sahte Çıktı!

NASA’dan Kritik uyarı! Bir çok ülkede son dakika olarak geçilen açıklamada Süper Ay’ın yoğun ışınları altında cep telefonu ve tabletlerin insan sağlığını tehdit ettiği ve bu gece telefonlardan uzak durulması gerektiğini bildirdi.

NASA Uyarısı Sahte Çıktı!

NASA tarafından yapıldığı iddia edilen bir açıklama gece saatlerinde vatandaşları tedirgin etmişti. Fakat alınan bilgilere göre detaylar asılsız çıktı. Gece saatlerinde teelfonların kapatılması yönünde yapılan çağrının gerçek olmadığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni açıklamayla ortaya çıktı. İlgili haberde şu bilgiler yer almıştı.

NASA’dan kritik uyarı! Gece saatlerinde tablet ve cep telefonlarınız tehlike saçabilir. Süper Ay’ın etkisiyle dünyaya gelen ışınların daha yoğun olması nedeniyle bazı sağlık sorunlarının yaşanabileceği söylendi. NASA tarafından yapılan açıklama ilk olarak Singapur’da son dakika şeklinde servis edildi.

Yapılan açıklama detaylarında Türkiye saati ile 00:30 ile 03:00 Arasında Ay, normalden daha yoğun ve fazla bir ışık verecek. Cosmopolitan ışınları en çok cep telefonu ve tablet gibi taşınabilir cihazlarda etkiye sebep olacak. Haliyle yakınınızda bulundurduğunuz telefonların bu ışınlardan etkilenme seviyesinin fazla olduğu, yakınındakilere ise tehdit oluşturduğu bildirildi. NASA’nın bu açıklaması şuan için Türkiye’de fazla yayılmasa da bir çok dünya ülkesi şuan da bu konuyu konuşuyor.

Önleminizi Alın!
Uyarılar en yetkili ağız olan NASA’dan gelince işin boyutu biraz daha ciddi oluyor. Bu nedenle uyarıyı dikkate alarak önleminizi almanızı tavsiye ederiz. Yapmanız gereken ise gece yatarken telefonunuz yakınınızda olmasın. Mümkünse telefonu bu gece başka bir odada bırakın. Gece geç saatlere kadar etkisi sürecek olan yoğun ışınlar, sabah saatlerinde etkisini yitirecek. Bu durumdan etkilenmek istemiyorsanız uyarıyı dikkate almanız tavsiye edilir.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.