USD
EURO
ALTIN

Nokia 150 Hayal Kırıklığı Yarattı!

Nokia için geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama heyecan yaratmıştı. 2017 İtibarı ile android işletim sistemine sahip telefonlar üreteceğini açıklayan Nokia, yeni modeli Nokia 150 modelini tanıttı. Fakat telefon hayal kırıklığına neden oldu.

Nokia 150 Hayal Kırıklığı Yarattı!

Akıllı telefon dünyasına yeni bir heyecan getireceği beklenen Nokia, 2017 yılına dair önemli detaylar sunmuştu. Çok değil henüz 1 ay kadar olması bu bilgiler ile birlikte Nokia’nın eski günlerine döneceği ve dev markalara rakip durumuna geleceği belirtilmişti. Fakat Nokia bugün itibarı ile yeni çıkardığı telefonu tanıttı. İlk bakışta heyecan duyulan bu tanıtım, içeriği ile hayal kırıklığının baş mimarı oldu.

Android işletim sistemine sahip bir telefon beklerken Nokia bizlere yine tuşlu, eski model giriş seviyesi telefon sundu. Nokia, bu tip telefonları hala Asya pazarında çok sayıda satabiliyor. Henüz Samsung, Apple ve benzeri markalara rakip olamayacağını düşünmüş olmalı ki giriş seviyesi telefonla yeniden gündeme geldi. Artık bu tip tanıtımlar Nokia’nın itibarını zedeleyen durum olmaya başladı. Çağımızın 10-15 yıl öncesine ait telefonları geliştirmeye sanan Nokia, bu düşüncesini artık değiştirse iyi olacak.

Noka 150 Tanıtıldı!
Yeni tanıtılan telefona gelecek olursak, cihazda 2.4″ ekran bulunuyor. Ekranın altında ise klasik tuş takımı. Ekran çözünürlüğü ise tarihi yad edecek şekilde. 320×240 Çözünürlükle gelen telefonda VGA kamera yer alması da diğer bir detay. Pil gücü 1050 mAh olsa da aslında günümüz telefonlarından çok daha uzun süre dayanıklılık gösterebiliyor. Tabi bunun sebebi telefonun küçük bir ekrana sahip olması ve çok fazla işlevinin bulunmaması.

Cihazın çok ufak depolama alanı olmasına rağmen MicroSD ile arttırmak mümkün. Fabrika verilerine göre telefon 22 saat konuşmaya dayanıklılık gösteriyor. Bekleme süresi ise tam bir ay. Yani şarj edip telefonu kullanmazsanız bir ay süre telefon açık kalabiliyor. Bu tip telefonların hala ihtiyaç duyulması nedeniyle Nokia’nun bu piyasadan çıkmaması beğeni alsa da ileriye gitme adına firmayı hep geride bırakıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.