USD
5,4779
EURO
6,2224
ALTIN
230,2486

Nokia D1C ile Özellikleri Duyuruldu!

Nokia yeni D1C akıllı telefonunu çıkarmaya hazırlanıyor. Görüntüleri ve özellikleri belli olan telefon Türkiye’de de satılacak. Telefona dair tasarım da merak ediliyorduç Görüntüler servis edildi.

Nokia D1C ile Özellikleri Duyuruldu!

Geçmişe baktığımızda mazisinde çok önemli telefonlar yatan fakat günümüze döndüğümüzde ise zirveden çok uzak bir konumda bulunan Nokia, bir süredir giriş seviyesi telefonlar üreterek sadece bazı Asya ülkelerinde satış gerçekleştiriyordu. Fakat pazarda biraz daha iddialı konuma gelebilmek için çalışmalar yapan Nokia, eski günlerine dönmeyi arzuluyor. Bu düşünceyle yeni D1Z modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Telefona dair teknik özellikler ve görüntüler servis edildi.

Daha önce işletim sistemindeki yanlış tercihler nedeniyle de tutmayan Nokia, artık Android ile gelecek. En köklü değişim bu olarak görülürken, bu değişiklik mutlaka Nokia’nın ilerleyişinde önemli bir etkiye sahip olacak. Neredeyse IOS’a bile değişilir konuma gelen Android, günümüzün en yaygın işletim sistemi. Ayrıca en üst seviyedeki 7.0 veya 7.1 Android Nougat ile gelmesi bekleniyor. Bu da ek avantaj sağlayacak.

nokia-d1c-ozellikleri

Nokia D1C Akıllı telefonda 8 çekirdekli işlemci bulunuyor. Ekran çözünürlüğü 1080×1920 olarak verildi. Kamera konusunu önemseyenler fazlasıyla tatmin olacak. Arka kamera 13 MP, ön kamera ise 8 Megapiksel değerlerinde. Dahili hafızası 32 GB olan Nokia’nın D1C modelinde hafızayı arttırmak mümkün. Ram kapasitesi ise 3 GB. Son zamanların çok popüler rengi gold yine Nokia D1C’de karşımıza çıkacak. Diğer seçenekler ise beyaz ile siyah.

Tasarımı biraz keskin şekilde dizayn edilmiş. Küt, köşeler dikkat çekiyor. Son yıllarda yükseliş ivmesi alan telefonlar genelde daha yuvarlark çizgilere sahip telefonlar olmuşken Nokia’nın keskin köşeli telefonu biraz yadırganabilir. Telefonun arka yüzünde konumlandırılmış bir parmak izi okyucusu da var. Telefon Türkiye’de de satılacak. Fakat fiyat henüz belli değil. Orta seviye ile üst sınıf telefonlar arasında sıkışmış bir model gözüyle bakarsak telefonun ortalama değerlerde bir fiyat üzerinden satılması bekleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.