USD
5,3437
EURO
6,1050
ALTIN
222,1167

Note 7’de Dikkat Çeken 10 Özellik!

Samsung Galaxy Note 7 çıktı. Peki neden Note 7 almalıyım? sorusuna yanıt arıyorsanız sizler için yeni çıkan cihazın en önemli özelliklerini araştırdık.

Note 7’de Dikkat Çeken 10 Özellik!

Samsung, yeni Galaxy Note 7 modelini tanıttı. Satış için nasıl bir rakama ulaşılacağı merak ediliyor. Fiyatı ilk verilere göre birhayli yüksek bulunan cihaz için sorgulanan ise Samsung Note 7 kullanıcılarına ne vaad ediyor? Telefonun yüksek fiyatı, almayı düşünenler için neden bu telefona bu kadar para vereyim sorusunun sorulmasına neden olmuş durumda. Aslında bu soruya yanıt veren ve gerçekten günlük yaşamınızda işinize yarayacak önemli özellikler eklenmiş. Hatta henüz piyasaya çıkmamış fakat çıkarılması beklenen cihazlarda bile bulunmayacak özelliklerin Note 7’de kullanılması, telefonun uzun yıllar kullanımda bile güncelliğini yitirmeyebileceği düşünülüyor.

1- SUYA DAYANIKLI!
Yeni telefonlar çıkmadan önce özellikleri yönünde yapılan çeşitli yorumlarda hep ilk dikkat çeken suya dayanıklı ve su geçirmezlik özelliğinin telefonda bulunması. Telefon kullanıcılarının su altı çekimlerine önem verdiği tespit edilirken, bu nedenle de su altında cihazların kullanılması isteniyor. Samsung ise bir çok rakibine göre bu alanda öncü olmasa da günümüzde bu özelliği en başarılı sunan markalardan biri. Galaxy Note 7’de de kullanılan bu özellik ile birlikte suda kullanım imkanı sağlanmış durumda. Cihaz su altında rahatça kullanılabiliyor. Tahmini 1.5 metre de 30 dakikaya kadar bir süre sorunsuz kullanım imkanı tanıyor. Derin sular ise basınç nedeniyle telefonda çeşitli sorunlara yol açabildiği için tavsiye edilmemekte.

su-gecirmez-telefon-galaxy-note-7

2- HDR VİDEO ÇEKİMİ!
Video çekimi ile çok haşır neşir iseniz Galaxy Note 7 tam size göre diyebiliriz. Bu alanda piyasa farklı telefonlarda da HDR video özelliğini görmek mümkün. Fakat HDR özelliğinin yanında tüm farklı kılacak özellikleri tek bir telefonda bulmak istiyorsanız Note 7 bu alanda da size seçenek sunuyor. HDR Video çekimi ile yüksek çözünürlüklü videolar çekme imkanı sağlanmış.

samsung-hdr-camera

3- KLASÖR ŞİFRELEME VE GİZLEME!
Lansman tanıtımında dikkatle vurgu yapılan özelliklerinden biri de dosya gizleme ve şifreleme. Telefonunuz içerisinde yer alan bilgileri gizleme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yüksek güvenlik önlemleriyle dosya gizleme imkanı sunuluyor. Bu özelliğin en büyük yaratıcısı ise iris tarayıcısı. Telefonunuzda gizlenecek şeyler varsa iris tarayıcısı sayesinde gizli dosya oluşturup bilgilerinizi orada güvenli şekilde tutabiliyorsunuz.

galaxy-note-7-dosya-gizleme

4- S-PEN İYİLEŞTİRİLDİ!
İlk bakışta sadece bir kalem gibi görünen S-pen, daha önceki modellerde belkide sadece bu görevi görüyordu. Fakat Samsung, artık S-pen’e de çeşitli görevler aramış durumda. Telefonda S-pen ile sadece yazı yazma değil aynı zamanda artık gif oluşturmak bile mümkün olacak. Samsung, S-pen’e sadece bir çubuk, kalem gözüyle bakılmaması gerektiğini belirtecek şekilde bir buluş sergilemiş. Kullanmaya başladığınızda farkı göreceksiniz.

s-pen-galaxy-note-7

5- GÖZ İLE EKRAN KİLİDİ AÇMA!
Telefonu aldıracak bir özellik daha! Tanıtım günü şaşkınlığını gizleyemeyen milyonlarca insan bu özelliğe kilitlendi. Adeta bir illüzyon niteliğindeki özellik, telefonu aldırtacak en ana özelliklerden biri diyebiliriz. Telefonla herhangi bir fiziksel temas kurmadan, gözleriniz ile ekran kilidini açmanız mümkün. Yapmanız gereken ise sadece göz taraması yaparak cihaza göz atamanız. Birden fazla kişinin gözü atanabiliyor. Bu özellik en fazla ses getiren özellik konumunda diyebiliriz. Bu özelliğin ardından farklı bir akımın da başlaması aşikar. Nitekim bu özellik mutlaka zaman içerisinde başka markalar içinde denenecektir. Fiziki temas kurmadan tuş kilidinin açılması, ilerleyen zamanda yeni bir güncelleme gelebileceğini de akıllara getirdi. Akla gelen ilk şey ise dokunmadan tüm işlemleri gerçekleştirme. Telefondan işlem yapabilmek için ana kural ekran kilidini aşmak. Bu kısmı fiziki temas yapmadan geçmenin sonrasında, sesli asistan özelliğinin de aynı şekilde göz veya ses komutu ile çalıştırılması, zaman içerisinde uzaktan telefonunuzu yönlendirmenize olanak tanıyabilir. Ne dersiniz Samsung ileride böyle bir güncelleme ile bu özelliği de sunabilir mi?

goz-temasi-ile-ekran-kilidi-acma-note-7

6- BİLDİRİMDE GECE TARİFESİ!
Bildirimleri de düzenleyen Samsung, Note 7’de gece gelen bildirimlere ufak bir dokunuş yapmış. Algılanan gece saatleri, gelen bildirimlerde istenildiği taktirde daha ufak bir tonla size bildiri yapıyor. Tabi sadece gece tarifesi değil, genel olarakta bildirim ile ilgili iyileştirmeler yapılmış. Üst kısmı kaplayacak çok sayıda bildirim, daha düzenlenli bir hale getirilmiş. Bu da telefona baktığınızda rahatsız olacağınız çok sayıda simgenin gereksiz yere yer almasının önüne geçiyor.

note-7-bildirim-ayarlari

7- HIZLI VERİ AKTARIMI SUNAN USB TYPE-C!
Cihazın bir başka dikkat çeken detayı, USB Type-C kullanılması. Daha hızlı veri aktarımı ve şarj için kullanılan USB Type-C, Samsung’un tercihi oldu. Kullanımdaki nedenlerden biri de bütün cihazların tek bir kablo ile veri aktarımının ve şarj olmasının sağlanması. Bir nevi bu açıdan bir kolaylık getirilmiş.

usb-type-c-note-7

8- YENİLENMİŞ EKRAN!
Daha önce farklı bir ekran kullanan Samsung, bu sefer Gorilla Glass 5 teknolojisinden faydalandı. Ekran için aslında yenilikler oldukça fazla. Daha önce çok çabuk kırılan ve bu nedenle şikayet alan Samsung, sağlamlığı en üst seviyeye çıkartmış durumda. Yere düşen telefonlarda kırılma oranı bir hayli düşük olacağı düşünülüyor. Gorilla Glass 5 ile birlikte ekran kalitesi ise maksimum düzeye çıkartılmış. 2K değere kadar artan ekran çözünürlüğü, fazlasıyla tatmin edici değerlerde.

Gorilla Glass 5 Note 7

9- ESTETİK EKRAN TASARIMI!
Samsung, daha önce kullanılmayan ekran türünü kullanmaya Note 7’de de devam etmiş. Daha önce Edge modelinde kullanılan kavisli cam yan ekran, Note 7’de de kullanılmış. Fakat bu konuda çok daha estetik bir görüntü kazandırılmış. Edge modeli ile kıyaslandığında tasarımdaki şıklık bariz şekilde kendini belli ediyor. Bu da tasarım konusunda yeni cihazı bir adım öne çıkarıyor. Samsung’un kavisli cam kullanma konusunda kendini geliştirdiği ve bunu daha da ilerletebileceği düşünülüyor.

samsung-galaxy-note-7-yan-kavisli-ekran

10- YÜKSEK DAHİLİ HAFIZA VE RENK SEÇENEKLERİ!
Daha önce düşük dahili hafızalı olarak tanıtım yapılan telefonlardan sonra Galaxy Note 7’nin hafızasında değişiklik yapılmak istenmiş. Samsung ilk defa yüksek dahili hafızaya sahip bir model sundu. Note 7’de dahili hafıza tam 64 GB. Tüm kullanıcılar için fazlasıyla yeterli bir depolama alanı olarak görülüyor. Bu tercihin en büyük nedenlerinden biri de, ek hafıza kartlarının telefonu yavaşlatması oldu. Samsung’un ek hafıza kartı kullanımı konusunda artık fazla sıcak bakmadığı anlaşılıyor. Cihazı satın alacak olanlar ayrıca üç farklı renk seçeneğinin sunulması ile birlikte istedikleri renkte cihazı alabilecekler.

galaxy-note-7-64-GB

YORUMLAR


  3 YORUM

  • Melih 7 Ağustos 2016

   Gözle kilit açma olayı gerçekten cezbedici olmuş. Daha önce samsung tasarımlarını pek beğenmeyen birisi olarak bu sefer tam not verdim. Kavisli ekranı verimli kullanmışlar.

   Cevapla

  • Süleyman 7 Ağustos 2016

   Bence bu kez beklentileri fazlasıyla karşıladı. Gerek tasarım gerek özellikler oldukça iyi. Daha önceki cihazlarda sunulan özellikler beklentilerin altında kalmıştı. Note 7'de bariz şekilde öne çıkan özellikler var. Adamlar bu sefer yapmış. Tek sorun yine android!

   Cevapla

  • Muzaffer 7 Ağustos 2016

   Ekran çok yakışıklı duruyor. Samsung kendini bu sefer geliştirmiş. Anladı artık pabuçun pahalı olduğunu, adam gibi özellikler eklemişler. Eğer bu hamle başarılı sonuç vermezse pazar elinden kayar gider.

   Cevapla

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.