Renault Megane Sedan 2017 Paris’te!

Paylaş

Yenilenen otomobiller arasında yerini alan Renault Megane, Paris Otomobil Fuar’nda yerini alan modellerden biri oldu. Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaşan Renault, son yıllarda clio ile daha fazla satış gerçekleştirse de Megane serisini elden bırakmak istemiyor. 2017 İçin yenilenen görünüm ve iç hatlar daha fazla ilgi çeken bir hale getirildi. Fuarda da sergilenen otomobil yeni yüzü ile yine çok satabilir. Renault, 2017 model Megane ile yeni özellikler de sunacak. Elektrikli cam tavan ve dinamik çizgiler ise ilgiyi arttırıyor. Hatchback olarakta sunulacak olan araç için şuan Sedan model daha fazla ilgi görüyor. Renault Hatchback kategorisinde ise yelpazesini oldukça geniş tutuyor. Megane ve clio modellerinin yanı sıra Zoe modeli de yakında tanıtılacak.

Yeni Megane Sedan Özellikleri!
Megane ile üst sınıf otomobil segmentinde yer alan Renault, oldukça iddialı. Bu nedenle yenilenen Megane Sedan için Paris Otomobil Fuarı’nda da standında öne çıkararak Megane’a yer vermiş görünüyor. Otomobilde lüks donanım yer alırken güvenlik ise arttırıldı. Benzinli ve dizel seçenekleri ile gelecek olan otomobilde 1.5 ve 1.6 motor seçenekleri yer alıyor. Dizel’de 6 ileri şanzuman opsiyon ile birlikte yer alırken, benzinli de ise tercihe bağlı olarak 7 ileri vites mümkün. 110 ve 130 Beygir seçenekleri de bir diğer detay. İç konsolda da değişiklikler yapan Renault, büyük ve geniş bir multimedya ekranı sunuyor.

renault-megane-2017

Türkiye’de Üretiliyor!
Renault Megane hakkında bizlerin dikkatini çeken en ince detay ise Türkiye’de üretiliyor olması. Baştan sonra Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen Megane, Fransa ve Türkiye öncelikli olarak satışa çıkacak. Şuan satış listesindeki yerini alan Megane, ilgi gören otomobiller arasında zirveyi zorluyor diyebiliriz. Otomobilin satışa çıkacağı ülkelerin başında ise Kuzey Afrika ülkeleri dikkat çekiyor. Fas, Mısır, Sudan gibi ülkelerin yanı sıra balkan ülkeleri yine satışa çıkacak ön plandaki ülkeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir