USD
EURO
ALTIN

Rocket League 20 Milyona Ulaştı!

Oyun sektöründe zirveyi zorlayan Rocket League, gelirlerini ve kullanıcı sayısını arttırdı. 20 Milyon kullanıcıya ulaşan oyun, yapımcısına aylık 100 Milyon dolar üzeri gelir sağlıyor.

Rocket League 20 Milyona Ulaştı!

Çok geçmişi olmasa da efsaneleşme yolunda önemli adımlar atan Rocket League oyunu, kullanıcı sayısını arttırdı. Psyonix firması tarafından geliştirilen oyuna olan ilginin artması, geliştiricilerini de harekete geçirdi. İlk çıktığında yeterli ilgiyi göremeyen firma, sonrasında ise daha iyi bir reklam politikası ile oyunun ismini daha fazla çevreye duyurunca karşılığını aldı. Rocket League oynayan sayısının 20 milyon gibi bir rakama ulaştığını açıklayan Psyonix, kitlenin hızla arttığına vurgu yaptı.

Tüm platformlarda oynanabilen oyunun aylık yaklaşık yeni kullanıcıya ulaştığı rakam 1 milyon olarak görülüyor. Kullanıcı kaybına ise fazla uğramadığı görülüyor. Bu da satışları önemli derecede arttırmış durumda. 2015’in ilk yarısında çıkan Rocket League, 2015’te beklentileri fazla karşılayamamıştı. 2016 Yılında ise daha yüksek kitleye hitap edebilen oyun, aylık 100 Milyon dolar üzerinde yapımcısına kazanç sağlıyor.

Güncellemeler Arttı!
Oyunun beklentileri karşılar niteliğe gelmesi ve yoğun bir hit almasıyla birlikte oyun yapımcıları da daha sık güncelleştirmeler yaptığı görülüyor. Daha önce olmayan son kazandırılan özellik ise, yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız ile karşılaşmalar yapabilmeniz. Düşük bütçe ile oyun sektörüne dahil edilen Rocket League’in önümüzdeki aylarda kullanıcısını daha da arttırması bekleniyor. Oyun listelerinde üst sıralarda yer alması da bu yönde beklentileri doğurmuş durumda.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.