Seat Ateca Fiyatı Duyuruldu!

Paylaş

SUV segmentindeki otomobillerin yüksek fiyatları, SUV tercihi yapmak isteyenler için biraz pahalı olabiliyor. Özellikle aynı zamanda kaliteyi de birlikte isteyenler için. Fakat Seat tarafından bu günlerde yeni fiyatı açıklanan Ateca, alışılmışın dışında bir fiyat seçeneği ile geldi. Yüksek fiyat ile çıkması beklenen Seat Ateca, olabildiğince düşük rakamdan duyuruldu.

İlk olarak tasarımı ile beğenildiği için dikkatleri üzerine çeken, ardından Paris Otomobil Fuarı’nda daha da popüler bir hal alan, son olarak reklamlamayı iyi yapan Seat, Ateca ile beklemediği bir satış rakamına ulaşabilir. 2017 İçin satış rakamlarını da açıklana dev otomobil üreticisi, şuan kalite ve fiyat açısından ilk değerlendirilebilecek araçlar arasında ön sıralarda kendine yer buldu.

1.0 Motor Seçeneği!
İspanyol menşesine sahip otomobil üreticisi, aslında Ateca modeli ile sadece fiyat bazında dikkat çekici bulunmadı. Aynı zamanda 1.0 litrelik motor hacmi de şaşırttı diyebiliriz. SUV segmentinde fazla alışık olmadığımız bir motor hacmine sahip Seat Ateca, farklı motor seçeneklerine de sahip. 1.0 Motor hacmi 115Hp güç içerirken, 1.4 TSİ model ise 150 Hp gücünde. Bir de dizel motor seçeneği ekleyen Seat, 1.6 ve 2.0 olarak dizel motoru da bildiriyor.

seat-ateca-ozellikleri

Fiyatı Çok Cazip!
Seat Ateca’nın fiyatı tartışmasız oldukça cazip. Seat bilindiği üzere kalitesini kanıtlamış önemli markalardan biri. 1.0 Benzinli motor için anahtar teslim fiyatı sadece 84 Bin Türk lirası. Eğer 1.6 Dizel motor seçeneği ile almak isterseniz 103 Bin TL, 1.5 benzinli seçeneği ise 118 Bin lira. Tabi bu rakamlara opsiyonel seçenekler dahil değil. Eklenecek özellikler fiyatın artmasına neden olabilir.

seat-ateca-ic-tasarim

Aracı almak isteyenler sanıyoruz ilk olarak tasarıma dikkat edecektir. Çok modern bir görünümde üretilen araç, SUV segmentinde 2017 yılında trafikte fazlaca görebileceğimiz araçlardan biri olabilir. Tasarımda çizgilerini tamamı ile koruyan aracın 100 metreden Seat olduğunu anlayabilirsiniz. Sadece dış tasarım değil iç tasarımda da çizgiler fazlasıyla korunmuş. Bu konuda yenilikçi davranmadığı görülen Seat’ın bu yönde fazla değişikliğe gitmemesinin en büyük sebebi ise son tasarımlarının iyi tepkiler alması. Özellikle son yıllarda ürettiği modellerde iç ve dış tasarım fazlasıyla beğeni aldı. Seat, Ateca modelini yaklaşık 7 ay önce duyurmuş fakat satışa çıkarmak için bekleyişini sürdürüyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir