Seat Leon 1.0 TSİ Motor Seçeneği Geldi!

Paylaş

Son zamanların meşhur 1.0 litrelik motoru şimdi Seat leon için geldi. 1.2, 1.4, 1.6 ve 2.0 motor seçenekleri ile geniş bir motor yelpazesine sahip olan Seat leon, şimdi daha tasarruflu fakat performansı aynı düzeyde yeni motor ile yenilendi. 1.0 TSİ Motor seçeneği ile satışlarda yeni hareketlilik olabilir.

Seat’ın yeni tercih ettiği 1.0 Motor seçeneği, son aylarda bir çok otomobilde yer alıyor. Daha fazla tasarruf sağlaması için 1.0 Motor seçeneğinin ideal olduğunu düşünen otomobil üreticileri, bu seçeneği araçlarına entegre ediyor. Önümüzdeki yıllarda 1.0 Motor seçeneğini neredeyse bir çok araçta görecek gibiyiz. Alıştığımız 1.4 ve 1.5 motorlar ise yerini daha düşük hacimdeki motorlara bırakacak gibi. Bir önceki döneme baktığımızda 1.8 ve 2.0 motorlar ağırlıklı bir otomotiv sektörü vardı. 1.4-1.6 düzeyine çekildiğinde performans düşüşü yaşanabileceği kaydedilmesine rağmen gelişen teknoloji ile pek performans kaybı yaşanmamıştı. Şimdi ise motorlar daha da küçüldü. Yollarda 1.0’lık motorlar nasıl yanıt verecek açıkçası fazlasıyla şimdiden merak konusu olmuş durumda.

seat-leon-2017

1.0 Motor daha önce aynı segmentte yer alan Volkswagen Golf üzerinde denenmiş ve başarılı olmuştu. Seat’ın bu hamlesi biraz da Golf’ün 1.0 motordaki başarısı ile geldi. Seat yeni 1.0 litrelik motoruna Ecomotive ismini verdi. Bir çok düşük hacimli motorda olduğu gibi Ecomotive’de çevreye karşı duyarlı bir motor.

1.0 TSİ Ecomotive Motor Özellikleri
Seat Leon alacak olanlar için 1.0 TSi motor 3 silindirli. Maksimum tork 200 nm ve 115 Hp gücünde. Hızlanma ise biraz beklentilerden uzak gibi olsa da 1.0 motor olması nedeniyle olumlu bakılabilir. 100 Km için 9.6 saniye zaman tanınıyor. Maksimum hız ise 198 olarak aktarılmış. Yakıt tasarrufunu fazlasıyla elde edebilen motor ile Seat Leon şehir içerisinde 5.3, şehir dışı 3.7, karma kullanımda ise 4.3 litrelik bir sarfiyat yapıyor. Bu da dizel motorlu araçlar ile rekabet ettiğini gösteriyor.

 1. Cem Selçuk dedi ki:

  ŞİDDETLE TAVSİYE BEN ALDIM 2017 MODEL SEAT LEON 1.0 TSI DSG OLAĞAN ÜSTÜ.TEPKİLER HIZLANMA YOL TUTUŞ VE SERİLİK MÜKEMMEL. TURBO CHARGİNG ÖZELLİKLİ BU MOTOR ŞEHİR İÇİ VE ŞEHİR DIŞI KULLANIMDA İDEAL.

  • Aykut dedi ki:

   Hayırlı olsun öncelikle. kaç km kullandınız şu zamana kadar ve yakıt tüketimi kaç gösteriyor?

 2. Cem Selçuk dedi ki:

  1 Depo Benzin ile 821 KM yaptık. ve araçta 5 kişi daha ne olsun
  1.0 TSI Ecomotive Leon 2017 sahibiyim
  Benzin’i kokluyor.Hızlanma atiklik ve uzun yol mükemmel. Turbo Charging müthiş.Almayı düşünen varsa gözü kapalı alsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir