USD
EURO
ALTIN

Segway’den Elektrikli Mini Araç One S1!

Segway, yeni eğlencelik ulaşım aracını tanıttı. Lansmanı 2017’de yapılacak olan One S1, tek tekerlek üzerinde dengeyi sağlayarak kullanabileceğiniz elektrikli bir ürün.

Segway’den Elektrikli Mini Araç One S1!

İlk olarak ginger araçlarla ismini duyduğumuz Segway, şimdi de olayı biraz farklılaştıran yeni araç üretti. One S1 ismi verilen yeni mini araç tamamen eğlence amaçlı gibi görünüyor. Tek tekerlek üstünde dengeyi sağlamanıza yardımcı olarak ilerlemenizi sağlayan araç elektrikle çalışıyor. Şarj edilebilen One S1 popüler olmaya aday yeni bir teknolojik ürün olarak hayatımıza girecek. Türkiye’de bu tarz araçlar çok fazla yaygınlaşmasa da bazı ülkelerin yüksek ilgisini görüyor.

One S1’den bahsedecek olursak ortasında bir tekerlek bulunan aracın etrafı kapalı konumda. Sağ ve sol tarafında ayak basmalık yerler bulunuyor. Her ne kadar dengede durmanızı sağlasa da bunun için sizin de kabiliyetli olmanız gerekiyor. Özellikle tek tekerlekli oluşu işi biraz daha zor hale sokuyor. İlk binip dengeyi sağlamak ise en zoru.

Patenlerin Yerini Alabilir?
Bu zamana kadar elektrikli board ve gingerlar çok fazla patene alternatif olamamıştı. Ginger iş sektöründe daha çok kullanıldı ve kullanılıyor. Elektrikli boardlar ise daha fazla tercih edilse de yaygınlaşması pek gerçekleşmedi. Segway One S1 ise çok daha pratik ve patenlerin yerini alabilecek tarzda bir yapıda görünüyor. Yanınızda çanta gibi taşıyabileceğiniz One S1, kısa yol mesafelerini aşmanız için çok ideal.

Teknik kapasitesi de yeterli düzeyde. 15 Km maksimum hız olarak belirtiliyor. Güvenlik açısından bu hız fazlasıyla yeterli. Tek şarj ile katedilebilecek yol ise 20 kilometre. Eğer daha uzun yol almak istiyorsanız tekrar şarj etmeniz gerekecek. İsteyenler çok rahat şekilde powerbank aracılığı ile de şarj edebilir. Bu şekilde tekrar tekrar belli bir yere bağlı kalmanıza gerek kalmayacak.

Fiyatı 750 Dolar!
Şuan satışa çıkmasa da Amazon tarafından ön siparişle satılmaya başlanan One S1, 750 dolar etiket fiyatına sahip. Ön sipariş olması nedeniyle fiyatın biraz şişirildiği düşünülse de, ürünün piyasaya çıkmasının ardından rakam değişir mi bilinmiyor. Fiyat seviyesi çok düşük olmasa da yüksek ilgi uyandırarak alınabilmesi muhtemel. Yurt içinde bu ürünün satışı olması beklenmiyor. Fakat mutlaka alternatifleri üretilecektir.

Şuan resmi olarak tanıtılsa da satışa çıkmayan Segway One S1, 2017’de gerçekleşecek CES fuarında lansmanı yapılacak.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.