USD
5,3507
EURO
6,1033
ALTIN
222,3254

Skoda Octavia İçin 1.0 Motor Seçeneği Geldi!

Skoda Octavia yeni motoruna kavuştu! Daha tasarruflu bir motor sunan Skoda, 1.0 TSI motorlu şekilde satışa başladı. Performans kaybı olmaksızın satılan aracın fiyatı da çok daha uygun olduğu görülüyor.

Skoda Octavia İçin 1.0 Motor Seçeneği Geldi!

Konfor, tasarım ve güvenlik açısından geçer notu fazlasıyla alan Skoda Octavia için yeni motor seçeneği geldi. Daha önce 1.2, 1.4 ve 1.6 Motor seçenekleri ile satışı gerçekleştirilen otomobil, 2017 yılı öncesi yeni bir motor ile daha satıştaki yerini aldı. 1.0 Motor hacmi aynı zamanda daha uygun fiyat sunuyor.

Hem yurt içi hem yurt dışında ciddi talep gören otomobillerden biri konumundaki Skoda Octavia, tasarımda ise yenilik sunmuyor. 2017 Model Octavia otomobiller için sadece ufak dokunuşların olabileceği tahmin edilirken, 1.0 Motor seçeneği eklenmesi aslında pek beklenen bir durum değildi. Bir çok otomobilde sadece 1 veya 2 motor seçeneği yer alırken Octavia’da 3 motor seçeneği bulunuyordu. Dördüncü seçeneğin çıkması, yeni otomobil alacaklara daha fazla seçenek sunuyor.

skoda-octavia-1-0-motor

1.0 TSI 115 PS Olarak Satışta!
Skoda bayilerinde bu günlerde yeni 1.0 motorlu Octavia’yı görmeniz mümkün. Sadece benzinli olarak sunulan bu motor seçeneği, düşük motor hacmine sahip olsa da iyi bir performans sergiliyor. Şuan yeni çıktığı için fazla kullanıcı yorumları bulunmuyor. Motor değilde araca dair yorumlar ise genel olarak fazlasıyla beğenildiği yönünde. 1.0 Motorun öne çıkan özelliklerinden biri de yakıt tüketimi. 100 Kilometre için fabrika verileri 3.9 litre tüketim harcadığı. 200 nm tork, 115 HP güç ve ileri vites Skoda Octavia için fazlasıyla cazip.

skoda-octavia-ozellikleri

Ayrıca Yeni motor ile gelen Octavia’da DSG seçeneği de mevcut. Yakıt tüketimi DSG modelde 100 Km için 4.1 litre olarak yansıtılmış. Çok belirgin bir fark olduğunu söyleyemeyiz. Tabi 1.0 Motor bazı kesimin şüpheli yaklaşımına neden olabilir. Fakat Skoda bu konuda iyi bir optimizasyon sağlamış. 100 Km hıza 9.9 saniyede çıkılabiliyor. Aracın donanım özellikleri ise üç farklı şekilde sunulmuş. Ambition, Style ve Optimal olarak satılan araçlarda donanım farklılıkları var.

Tasarım Çizgileri Korunmuş!
Octavia’da tasarım ise 1.0 motorda tamamen aynı. Biraz daha tasarruflu şekilde gelen yeni Octavia’nın fiyatı da beraberinde düşmüş. Daha önce 74.900’den başlayan fiyatlarla satılan Skoda Octavia, şimdi 1.0 TSI motor ile sadece 62.900 Tl’den satılıyor. Tabi donanım tercihine göre değişkenlik yaşanıyor. Yeni fiyat ise büyük avantaj olarak görülüyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.