USD
EURO
ALTIN

Skype Konuşma Geçmişi Nasıl Silinir Resimli Anlatım

Skype yapılan son konuşmalar ve ayrıca anlık konuşmaları yedekleyip bunun bir kaydını tutmaktadır. Bu sizin açınızdan daha önce kimle ne konuştuğunuzu bilmek ve hatırlamak isteğiniz zaman yararlı bir hizmet olsa bile skype hesabınızı aöık unutma durumunda bunu başka birinin okuması ve sizin özelinizi bilmesi açısından can sıkıcı sonuçlar doğurma durumu oluşabilir. Skype geçmişinizin tamamen size […]

Skype Konuşma Geçmişi Nasıl Silinir Resimli Anlatım

Skype yapılan son konuşmalar ve ayrıca anlık konuşmaları yedekleyip bunun bir kaydını tutmaktadır. Bu sizin açınızdan daha önce kimle ne konuştuğunuzu bilmek ve hatırlamak isteğiniz zaman yararlı bir hizmet olsa bile skype hesabınızı aöık unutma durumunda bunu başka birinin okuması ve sizin özelinizi bilmesi açısından can sıkıcı sonuçlar doğurma durumu oluşabilir.

Skype geçmişinizin tamamen size özel kalmasını ve bunun başka biri ya da birileri tarafından okunmasını engellemek amacında iseniz uygulama üzerinden son mesaj ve konuşma geçmişini silme yolu ile önlem alma şansı elde edebilirsiniz.

Skype Mesajlaşma Geçmişini Silmek Amacı

  1. Yakın Zamanda Görüşülen Kişilerin Listesine Erişim Durumu

Skype görünüm menüsü açıldığı zaman yakın zamanda sekmesi altında en son konuşulan kişi ve mesajlar ve ayrıca konuşma geçmişleri saklanır. Öncelikle bu bölüme ulaşmak doğru olacaktır.

  1. Yakın Zamanda Yapılan Görüşmeleri Görüntüleme Durumu

Yakın zamanda menüsü öncelikle görünüm üzerinden aktif hale getirilmelidir. Daha sonra programın sol tarafında gözüken yakın zamanda sekmesi altında ki kişilerin üzerine tıklama yolu ile bu kişiler ile konuşma ve görüşme geçmişlerine ulaşma şansı elde edersiniz.

  1. Mesaj Geçmişini Silme Durumu

Skype üzerinden konuşma geçmişini silmek için öncelik olarak yapılması gereken programın üst tarafında yer alan araçlar menüsü başlığının alt kısmında bulunan ayarlar kısmından açılan yeni sekmede bulunan ve sol tarafta yer alan gizlilik sekmesini bulup tıklamak gerekir. Burada yer alan gizlilik ayarları bölümünde geçmiş kaydı kısmında geçmişi sil kısmına tıklamak gerekir. Bu butonun sol tarafaında ne kadar süre kayıtların tutulacağı da belirlenebilir. Buradan tutma seçeneğine yıklarsanız Skype mesaj ve görüşme kayıtlarınızı tutmaz.

  1. Bireysel Görüşmeleri Gizleme Durumu

Şayet ki amacınız yakın zamanda görüşülen kişiler arasından sadece bir kişinin görüşme kayıtlarını ortadan kaldırma durumu ise yapılması gereken tek şey yakın zamanda görüşülenler listesinden bu kişiyi bulup üzerine tıklayıp görüşmeyi gizle demek olacaktır. Daha sora dilerseniz görüşmeyi tekrar görüntülemek için yapılması gereken tek şey gizli görüşmeleri göster butonuna tıklamak olacaktır.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.