Süper Mario Run İndirme Rekoru Kırdı!

Paylaş

Mobil cihazlarda eğlenceli vakit geçirmek için Süper Mario Run ile tanışanların sayısı ilk günden rekor kırdı. App Store’da 15 Aralık 2106 tarihinde sunulan oyun, ilk gün 2.85 Milyon indirme sayısına ulaştı. Bu aynı zamanda rekor bir rakam. Süper Mario Run indirenlerin sayısı ise her geçen saniye artıyor. İlk günün verileri ise kısa sürede katlanacak gibi. Bir çok ülkede aynı anda yayınlanan oyuna ilginin yüksek olduğu ülkelerden biri de Türkiye. 2 Gündür sosyal medya üzerinden mario efsanesini hatırlayan ve özlem giderenler, oyun görüntülerini paylaşarak nazire yapıyor.

Nintendo tarafından sunulan Süper Mario, ilk günler itibarı ile Nintendo’yu adeta zengin etti. Oyun konsolu olarak yeniden geri dönmesi beklenen Nintendo’nun Marşo girişimi olumlu sonuç vermiş gibi görünüyor. Tek handikap ise sonunun Pokemon Go gibi olması. Pokemon Go’da çıktığında cidi ilgi uyandırmış, ardından kısa sürede oynayanların sayısı azalmıştı. Süper Mario Run’da da aynısı olur mu kestirmek zor fakat Mario için aynı durumun yaşanması bekenmiyor. Müziği bile efsaneleşmiş olan oyun, biraz daha farklı türde olduğu için daha fazla kitleye ulaşmaya devam edecek.

Android Kullanıcıları Bekleyişte!
Tabi IOS kullanıcıları Mario’nun keyfini yaşarken Android kullanıcıları ise durumdan biraz üzgün. Kendi telefonlarında hala Mario’ya kavuşamayanlar bu durumdan rahatsızlık duyuyor. Mağduriyetleri ne zaman giderilecek ve Android için ne zaman Süper Mario Run gelecek henüz detay yok. Android sahipleri yine de çok bekletilmeyecek diye düşünmekteyiz.

Sahte Mario Oyunlarına Dikkat Edin!
Android telefona sahipseniz bir uyarımız var. Süper Mario Run için henüz Android versiyonu bulunmuyor. Nintendo bu konuda resmi olarak oyunu Play Store’da paylaşmış değil. Fakat bazı oyun geliştiricileri fırsattan istifade ederek oyunu Android’e gelmiş gibi gösteriyor. Yani Android için Play Store mağazasına girdiğinizde Süper Mario Run diye aratırsanız başka sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Fakat bunların hiç biri gerçeği yansıtmıyor. Burada dikkat etmeniz gereken husus, kolpa oyunlara cep telefonlarınızda yer vermemeniz. Tamamen haksız kazanç elde etmek isteyen çok fazla kişi bu tür başlıklarla farklı basit oyunlar üreterek sunuyor. Bu oyunlar arasında içersinde virüs olan bile olabilir. Cihazınızdan bu tür oyunları korumanız önerilir.

Luigi Arandı!
Mario’nun gelişine sevinenler kadar Luigi’nin olmayışına üzülenler de var. Luigi de kim diyorsanız, atari zamanlarını hatırlayanlar iyi bilir. Süper Mario oyununda aslında iki tane karakter vardı. Biri Mario, diğeri Luigi. Fakat herhangi bir karakter seçmediğinizde oyun Mario ile başlardı. Haliyle meşhur olan Mario. Luigi ise atarinin kurbanı diyebiliriz. Mario kırmızı ve mavi ağırlıklı kıyafet ile boy gösterirken, Luigi ise yeşil tonlarda kıyafetiyle oyunda yer alıyordu.

Eğer IOS işletim sistemine sahip bir telefon veya tablet kullanıyorsanız Süper Mario Run İndir butonunu kullanarak oyunu hemen indirmeniz mümkün. Oyun Nintendo tarafından ücretli olarak indirilebilmektedir. Ücretsiz olmaması en büyük dezavantajı olsa da efsane bir oyun olduğu için oynamak isteyenlerin neredeyse tamamı ücretli olarak satın alma peşinde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir