Süper Mario Run Klonlarına Dikkat!

Paylaş

Super Mario Run şimdilik sadece IOS işletim sistemine sahip cihazlar için sunulmuşken, Android için de bir süre sonra çıkacak olan oyunun erkenden klonları ortaya çıktı. Popüler oyun olması ve yankı getirmesi nedeniyle klonları yapılan oyunun Android’de henüz gelmediği biliniyor. Fakat durumu fırsata çevirmek isteyen android oyun geliştiricileri kazanç elde etme amaçlı kopyasını play store mağazasında sunmuş durumda. Başlık olarak arattığınızda birebir aynı ekran görüntülerinin paylaşıldığını gözlemlemeniz mümkün. Acaba Android’e geldi mi diye şüphe duymanız da mümkün. Fakat oyunu indirip baktığınız zaman hayal kırıklığını o an yaşıyorsunuz.

Bu tür durumlar her zaman yaşanabilmekte. Nitekimpokemon go için de benzer durum söz konusu olmuştu. Türkiye’ye sunulmamasına rağmen aylarca sunulmuş gibi izlenim veren çok sayıda yapımcı görmüştük. Oyun yapımcılarının hedefi ise şuan için android kullanıcıları. IOS içerisinde oyunun kopyasını görmek mümkün değil. Orjinali resmi olarak indirilmeye başlandı bile. Fakat Android’e daha sonra sunulacak oyun, karışıklıklara neden olmaya meyilli.

Fırsat Vermeyin!
Google Play Store uygulama mağazasına girdiğiniz zaman şimdilik oyunun orjinalini göremeyeceksiniz. Gördüklerinizi denemek istediğiniz zaman fiyasko ile sonuçlanacak. Benzer şekilde karşılaştığınız uygulamalar, kazanç sağlamaya odaklı yararsız ve iş görmeyen uygulamalardır. Bu nedenle fırsat vermemeniz tavsiye edilir. İndirmemenizi tavsiye ettiğimiz ikinci parti klon uygulamalar pek masum da olmayabilir. Telefonlarınızda sorun teşkil edebilecek uygulama olacağı gibi zararlı yazılım da olabilir.

Tavsiyemiz, Android için Super Mario Run oyunu sunulduğu zamanı beklemeniz. Bu konuda teknovakit.com takibini sürdürürseniz mutlaka haberdar olabilirsiniz. Bekleyişi sürdürmeyip orjinal diye deneyeceğiniz uygulamalar ise size zaman kaybı yaratacaktır.

Android’e Ne Zaman Gelecek?
IOS’a gelip Android’e gelmemesi ciddi derecede hüsran yaratmış durumda. Beklentiler şimdi android için olacak. Aralık ayın da gelir mi yok sa 2017’ye sarkar mı kestirmek pek mümkün olmasa da tahminler 2017 yılını göreceği yönünde. Sadece IOS’a sunulup Android’e sunulmamasının ardındaki neden ise işletim sistemine göre farklı yapıda oyunun geliştirilmesi. Üretici firma önceliğini IOS’dan yana kullanmak istemiş. Şimdi ise Android için gelişim süreci içerisindeyiz.

Super Mario’yu Hatırlamayanlar İçin!
Teknolojinin ilerlemesi nedeniyle teknoloji ile tanışmak daha erken olması nedeniyle yeni büyümekte olan bireyler Super Mario hakkında yeterli bilgi sahibi olmayabilirler. Super Mario zamanını yakalayamamak üzücü olsa da günümüze uyarlanacak olması sevindirici. Super Mario, 90’lı yıllarda popüler olan atari oyunları arasında en fazla tercih edilen oyundur. Neredeyse tüm çoklu oyun kasetlerinde ilk sırada yer alırdı. Prensesi kurtarma hedefinde olan Mario, tüm bölümleri geçip, bölüm sonu canavarını öldürüp prensesi kurtarmak ister. Bunları gerçekleştirme sırasında ise karşısına çeşitli engeller çıkmaktadır. Her bölüm daha da zorlaşan oyunda finali görmek ise gerçekten zordu. Şimdi ise Super Mariı Run ile prensesi kurtarmaya çalışacağız. Hatırlamak isteyenler ve o sesi yeniden duymak isteyenler oynanış videosunu izleyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir