USD
5,3472
EURO
6,1034
ALTIN
221,8840

SuperB 15. Yaşını Kutluyor!

Skoda SuperB 15 yıldır varlığını sürdürürken 15. yılını kutluyor. Satış grafiğindeki önemli değişim, Skoda’ya ve SuperB’ye ilgiyi biraz daha arttırmış durumda. Yenilenen tasarım ise daha fazla dikkat çekiyor.

SuperB 15. Yaşını Kutluyor!

Türkiye’de son yıllarda daha sık ismini duyduğumuz SuperB modeli, Skoda’nın 15 yıldır yer verdiği model olmayı başardı. 2016’nın son dönemlerinde 15. yılını kutlayan Superb, her geçen yıl daha da üzerine koyarak lüks bir araç haline geldi. Türkiye’de 22 Bin 155 adet satışı gerçekleştirilen SuberB, tüm ülkeler toplamında 900 bin adet satışı gerçekleştirildi. Bu rakam SuperB için fazlasıyla iyi bir rakam diyebiliriz. Daha doğrusu Skoda’nın beklentilerini karşılayan rakamlar.

Skoda SuperB, aslında günümüzde pek hakettiği değeri görmüyor diyebiliriz. Kalite, özellik, konfor, performans hangi açıdan bakarsanız bakın sizlere en yüksek deneyimi sunacak platformda bir araç olmasına rağmen çok üst düzey satış rakamlarına ulaşmıyor. Oysa lüks sınıfta sayabileceğimiz Audi, Mercedes, BMW gibi araçlarla aynı kefeye rahatlıkla koyabileceğimiz standartlarda bir otomobil. Son yıllardaki değişimi ile bu kalitesini ise kanıtlamış durumda.

Satış Grafiği Artıyor!
Hem Avrupa’da hem Türkiye’de yılın otomobili seçilen, bu başarıyı elde edebilecek kadar kalitesini belli eden SuperB’nin 15. yılının ardından 2017 ve sonrasında artan bir satış grafiği yakalaması bekleniyor. Bunun en büyük göstergesi ise son üretilen Skoda SuperB’nin, 15 yıl toplamındasatılan adedin 3/1’ini oluşturması. Yani 15 Yılda satılan SuperB’nin 7000 dolayında adedi son modeli olduğu görülüyor. Bu da artan bir satış grafiğinin olduğunun göstergesi. 2017’de SuperB, araç sahibi olmak isteyenlerin daha çok gözüne batacak gibi.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.