USD
5,3471
EURO
6,0876
ALTIN
214,3965

Suzuki Jimny Yeniden Satışa Çıktı!

Suzuki Jimny yeniden Türkiye’de satışa çıktı! 61.500 Liradan satışa sunulan Jimny, 4 vitesli ve 85 HP gücünde. Aracın yeni satış oranı ve pazardaki tepkisi merak ediliyor.

Suzuki Jimny Yeniden Satışa Çıktı!

Daha önce duyduğunuz fakat bir süredir Türkiye’de satışı yapılmayan Suzuki Jimny, yeniden Suzuki oto plazalarındaki yerini aldı. Hem SUV hem şehir içi araç olarak iyi bir profil çizen Jimny, sadece 4×4 seçeneği ile Türkiye pazarında yer alıyor. Özelliklerin yanı sıra tasarımı ile de dikkat çeken araçlar arasında yer alan Jimny, Türkiye pazarında nasıl bir satış rakamına ulaşacak merak konusu.

Fiyatı 61.500 TL!
Suzuki’nin SUV modelleri arasında Türkiye’de en çok Vitara modeli tutmuş, ciddi bir satış rakamına ulaşmıştı. Jimny ise Türkiye’de daha önce az sayıda satışı yapılan ve ardından satışı gerçekleşmeyen araçlardan bir tanesi. Satışların durma sebebine yönelik bilgi verilmese de talep ile alakalı olduğu tahmin ediliyor. Fakat Suzuki yeniden bir arayış içinde. Fiyat ise oldukça makul görünüyor. 4×4 ve 61.500 TL gibi bir fiyattan satılan aracın bu sefer ilgi görebileceği düşünülüyor. Her ne kadar dış açıdan bakıldığında ufak bir görünüm sunsa da, iç hacmi gayet yeterli genişlikte.

Araç hem şehir içi hem de arazi yollarında rahatça kullanılabilir. Şehir içindeki en büyük avantajı, arka kısmın olmaması ve küçük boyutlarda olması. Arazide ise yüksekliği ve 4×4 olması kötü hava şartlarında bile aracın yolda kalmayacağının bir göstergesi. Aslında bu özellikler bile Suzuki Jimny almaya yetebilir diyebiliriz.

Suzuki’nin yeniden satışa sunduğu Jimny, 1.3 JLX Benzinli motor ile satılıyor. Dizel olmaması her ne kadar dezavantaj görülse de kullanılan motor teknolojisi ise emilimde yakıt tasarrufunu maksimum düzeyde tutuyor. Aracın ayrıca 85 HP ve 4 vites olduğu bildiriliyor. Araçta en fazla ön plana çıkan ise güvenlik özellikleri. Araçta bir çok teknolojik güvenlik önlem üst düzeyde tutularak eklenmiş. Bu açıdan bir çok araçtan fazlası Jimny’de yer alıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.