USD
5,4779
EURO
6,2224
ALTIN
230,2486

Tesla Bu Kez Alev Saçtı!

Elektrikli araç üreticisi Tesla yine olay yarattı! Test sürüşü yapılan Tesla S modeli bir anda yanmaya başladı. 3 mühendis hayatını zor kurtardı.

Tesla Bu Kez Alev Saçtı!

Otomobil sektöründe teknolojiyi bir adım daha öteye götürebilmek için çalışmalarını sürdüren Tesla, bu süreçte sansasyonel olaylarla çok sık karşılaşıyor. Geçtiğimiz ay Tesla model aracın sahibini hastaneye kaldırması gündem olmuştu. Öncesinde ise Tesla’nın çeşitli kazalara sebebiyet verdiği, anlam verilemeyen hatalar içerdiği yönünde çok sayıda bilgi duyulmuştu. Şimdi ise can almadı fakat test anında yaşanan bir olay, Tesla takipçilerini tedirgin etti.

Elektrikli araç üreticisi olarak adını duyuran Tesla, Fransa’da yeni modelinin testini gerçekleştirirken, aracın bir anda alev aldığı gözlemlendi. Beklenmedik ve daha önce rastlanmayan bir durum neticesinde ortaya çıkan yanma olayı, Tesla mühendislerini de şaşırttı. Test aşamasını başarı ile sonuçlayamayan TESLA S modeli üzerinde yeni çalışmalar yapılması gerektiğinin bir göstergesi olan yangın az daha 3 kişinin canına mal oluyordu!

3 Kişi Ölümden Döndü!
Test aşamasında Tesla aracın içerisinde 3 mühendisin olduğu bildirildi. Aracı test eden mühendisler, araç seyir halindeyken bir anda bir ses duyduklarını ve daha sonra gösterge ekranında şarj ışığının yandığını gördüler. Aracı durdurarak kontrol etmeye başlayan mühendisler sorunu çözmeye çalıştığı sırada ise araçtan yükselmeye başlayan dumanlar tedirgin etti ve 3 mühendis araçtan uzakladı. Ardından ise araç yüksek alevler eşliğinde yandı.

Daha önce rastlanmamış bir olay ile karşı karşıya olduklarını açıklayan yetkililer, üretimden kaynaklı bir hatanın olabileceği üzerinde duruyor. Fakat hatanın tam nedeninin henüz bulunamaması tedirginlik yaratmış durumda.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.