USD
5,4783
EURO
6,2213
ALTIN
230,2020

Toyota C-HR Fark Yaratıyor!

Yeni Toyota C-HR satışa çıkıyor. 1.2 ve 1.8 Motor seçenekleri ile gelen araç tasarım olarak ciddi farklılıklar ortaya koyuyor. Teknolojik yeniliklerden daha çok dış görünüm ilgi uyandırıyor.

Toyota C-HR Fark Yaratıyor!

Yeni otomobil veya teknolojik ürünlere baktığımızda devamlı birbirine benzeyen bir hal almaya başladığı bu yıllarda bazı markalar ise daha ayırt edici tasarımlar sunuyor. Toyota’da bunlardan birisi oldu. Yeni Toyota C-HR, farklı tasarım yüzüyle dikkat çekiyor. Fiyatı da oldukça cazip olunca ilgi biraz daha fazla oldu.

Geçtiğimiz ay Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan araçlar arasında yer alan Toyota C-HR, bilindiği üzere dünyaya Türkiye üzerinden açılıyor. Yani üretim yeri Türkiye. Haliyle Türkiye’de de ayrı bir ilgi gören otomobil şuan için Toyota’nın yeni göz bebeği. Peki Toyota C-HR bizlere neler sunuyor?

Yoğun Ön Sipariş Talebi!
Özelliklere geçmeden önce bazı verileri paylaşmak gerekecek. Teknovakit ailesi olarak Toyota C-HR için şuana kadar Türkiye’den 6 bini aşkın kişi tarafından ön bilgi ve ön sipariş talebi almış durumda. Yıllık satış rakamlarına bakarsak henüz satışa çıkmayan otomobil için oldukça yüksek bir ilgi. Hem de Türkiye şartlarında böyle bir rakamı tutturmak pek kolay bir iş değil. Satışa çıkınca nihai sonuç nasıl olacak şimdiden merak ediliyor.

honda-c-hr-ozellikleri

C-Crossover segmentinde satışa sunulan otomobilde 1.2 benzinli ve 1.8 hybrid motor seçenekleri yer alıyor. Dizel seçeneği ise Toyota’nın tercih ettiği bir motor seçeneği olmaması nedeniyle yer almıyor. Dizel seçeneğinin eklenmemesi ise şaşırtıcı bulundu. Daha sonra mutlaka bu seçenein ekleneceği düşünülüyor. Fakat Hybrid seçeneği de oldukça tasarruflu olabilir.

83 Bin 850 Liradan Başlıyor!
Toyota C-HR araca sahip olmak isteyenler 83.850 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. 1.2 Benzinli motor seçeneği en düşük fiyata sahip. Eğer 1.8 yeni hybrid motor seçeneği ile almak isterseniz en düşük rakam 98 Bin lira. Satışlar ise yarın yani 15 Kasım 2016 tarihinde Türkiye ve Avrupa’da aynı anda başlıyor. Eğer otomobil hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Toyota bayilerinde aracı görmek mümkün olacak.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.