USD
5,3164
EURO
6,0958
ALTIN
209,1730

Toyota Hibrit Teknolojisinde Satış Rekoru!

Hibrit teknolojisi otomotiv sektörüne yeni bir hareketlilik kazandırdı. Toyota’nın hibrit teknolojisi ise dünyada en çok satan oldu. Tam 10 milyona yakın hibrit otomobil satışı gerçekleştiren Toyota, yıl sonuna kadar 900 bin adet daha satmayı hedefliyor.

Toyota Hibrit Teknolojisinde Satış Rekoru!

Hibrit teknolojinin temelini atan Toyota, bu alanda rekor denilecek düzeyde satış rakamına ulaştı. Toyota’nın hibrit teknolojiye sahip otomobilleri dünyada toplam 9 milyon 486 Bin adet satıldı. Bir çok marka genel olarak bu rakamları yakalayamazken, Toyota’nın yeni teknolojisi ise satış rekoru kırıyor.

Henüz yılın 10. ayı içerisinde olmamıza rağmen böyle bir rakamın ortaya çıkması, kalan iki aylık zaman diliminde de rakamı yukarı çekecek. Özellikle Toyota’nın yıl sonu kampanyalarında iyi bir fiyat optimizasyonu gerçekleştirmesi, rakamı bir anda 12-13 milyona çıkarabilir. Toyota’nın hibrit teknolojiye sahip otomobil satışlarında elde edilen rakam bu yıl bir ilke tanıklık ediyor. Geçtiğimiz yıl ile kıyas ettiğimiz zaman bu yıl %42’lik bir artış sağlandığı görülüyor.

Hibrit Otomobillere Talep Artıyor!
Avrupa başta olmak üzere dünyada hibrit teknolojiye sahip otomobil tercihi ise artıyor. Avrupa’da %31’lik dilimi oluşturan hibrit teknolojili otomobiller arasında payın çoğu Toyota’nın. Türkiye’de de hibrit otomobillere yönelimin artması mümkin. Dizel araç ve mazot fiyatlarını yüksek olması vatandaşın araç alırken başka seçeneklere yönelmesine sebep oluyordu. Şimdi ise Hibrit teknolojisi iyi bir alternatif diyebiliriz.

toyota-hibrit

Türkiye’De Hibrit Otomobil Fiyatında ÖTV İndirimi!
2017’de Avrupa ve Türkiye’de hibrit otomobillerde bu yıla göre yine artış olacağı kesin. Özellikle Türkiye’De 2017 yılında hibrit otomobillere ciddi bir rağbet olacak. Çünkü hibrit otomobiller için ciddi bir ÖTV indirimi yapıldı. Motor hacmine göre değişiklik gösteren ÖTV fiyatı şu şekilde değişikliğe uğradı.

%145 ÖTV alınan araçlar için ÖTV %90’a,
%90 ÖTV alınan araçlar için ise ÖTV %45’e düşürüldü.

Hibrit otomobiller için çok önemli bir fırsat yaşanırken, satışları ve otomotiv sektörüne yeni bir hareketliliği getirecek değişim olduğunu söylemek mümkün.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.