USD
5,2814
EURO
5,9676
ALTIN
224,3274

Uzak Doğu’da Elektrikli Otomobil Rallisi!

Hong Kong’da dünyada ilk defa düzenlenecek olan elektrikli otomobilli rallisi yapılacak. Daha önce denenmemiş bir ralli olarak dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Uzak Doğu’da Elektrikli Otomobil Rallisi!

Elektrikli araçlar yıllardır pazarda büyük rağbet görmekte olup otomobil alıcılarının ilgisini çekmeye devam etmektedir. Her ne kadar Türkiye bu araçlar ile oldukça geç tanışmış ve şuanda hala yollarda pek kullananın görmemiş olsa da yurt dışında durum oldukça farklı. Bazı ülkelerde elektrikli araçlar iyice yaygınlaşmış durum da hatta o kadar ki dünya da ilk kez düzenlenecek olan elektrikli otomobil rallisi bile yapılacak.

Hong Kong Ev Sahibi

Hong Kong elektrikli otomobil rallisine ev sahipliği yapacak olup bir birinden iddialı markala ve pilotlar yollarda boy gösterecek. Ralli yarışının 8 Ekim 2016’da başlayıp 9 Ekim 2016’da sona ereceği kaynaklardan gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Yapılacak olan elektrikli otomobil rallisinde Nissan ve Volswagen gibi ünlü markaların araçlarını göreceğiz.

Kimin kazanacağını büyük merakla beklediğimiz yarışın gelmesini sabırsızlıkla beklerken Renault markasının ürettiği Twizy araçlarının ralliye katılamayacağını öğrendik. Sebep olarak ise bu araçların tek koltuklu olduğu belirtilmiş durumda yani ralli yarışında tüm araçların aynı boyutlar da olması isteniyor. Pilotların yaralanmaması ve yarışta kazaların olmaması için de Hong Kong’da tüm önlemler alınacak. Aynı zamanda araçlarda da tüm bakımlar yapılacak ve yarış başlamadan araçlara süspansiyon, 6 noktalı emniyet kemeri gibi sistemler eklenecek. Olası yangın durumları içinde araçların bazı ek sistemler ile donatılacağı söyleniyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.